2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen bir son dakika haberine göre Fırat Kalkanı bölgesine saldırı hazırlığındaki 2 PKK/YPG'li terörist, kahraman komandolarımızın başarılı operasyonuyla etkisiz hâle getirildi.

2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Terörle mücadele kapsamında; Milli Savunma Bakanlığı 24 Ağustos 2016 tarihinde Suriye’nin kuzeyine bir operasyon başlatma kararı almış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce icra edilen Fırat Kalkanı Operasyo'nunda PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin sınırdaki varlığına son verilerek binlerce terörist etkisiz hale getirilmişti.

6 ay kadar süren operasyonlar kapsamında TSK ve Özgür Suriye Ordusu Cerablus ve Bab'ı da DEAŞ'tan kurtarmıştı. 

Harekatın tamamlanmasının ardından Suriye'nin kuzeyinde Azez ile Cerablus ilçeleri arasında kalan güvenli alan Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi olarak anılmaya başlandı. 

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde huzur ve istikrarın sağlanması güvenlik çalışmalarına öncelik veren Türkiye bölgede teröristlere geçit vermiyor.
2 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
MSB'nin Twitter hesabından yapılan son açıklamada da, Fırat Kalkanı bölgesine saldırı hazırlığındaki 2 PKK/YPG'li teröristin, komandoların başarılı operasyonuyla etkisiz hale getirildiği, bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması için her türlü tedbirin alınmaya devam edileceği bildirildi.