Akçakiraz'da Dev Açılış!

Akçakiraz Beldesi'nde yapımı tamamlanan gençlik merkezi, futbol, voleybol ve basketbol sahaları düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Akçakiraz'da Dev Açılış!

Akçakiraz Beldesi’nde yapımı tamamlanan gençlik merkez, futbol, voleybol ve basketbol sahaları düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Rıdvan Nazırlı, Vali Yardımcısı Oltan Bayraktar, ETSO Başkanı İdris Alan, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamed Eren, Bakanlığın Elazığ’a devasa yatırımlar yaptığını kaydetti.

"AÇILAN BU MERKEZLER ÇOK ÖNEMLİ"
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “İlçelerimizde açılan bu merkezler çok önemli. Belki evinde imkanı olacak ama kütüphanede ders çalışmayı arzu eden başarılı çocuklarımız gençlerimiz olacak evinde imkanları olmayan ve buraya gelecek olanlar olacak. Ve en önemlisi dışarıda zaman geçirip kötü alışkanlıklar elde etmek yerine burada uzman eğitmenlerimiz sayesinde müzik, resim, bilgisayar ve birçok inovasyon faaliyetleri içerisinde olacaklar. Tabi başta sayın bakanımız çok kıymetli milletvekillerimiz, belediye başkanımızın ve il başkanlarımızın emeği çok büyük. Ben bir kez daha kıymetli milletvekillerimize sayın valimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

"EMİN ADİMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, 30 Mart 2014’ten bugüne kadar beldenin ihtiyaçlarını karşılamak adına çalıştıklarını ifade etti.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya’da yaptığı değerlendirmede geçen süre içerisinde çok çalıştıklarını belirtti. Kaya, “Bir şenlik alanına bir şölen alanına çevirdiniz ben bütün Akçakirazlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum bizi yalnız bırakmadınız. Kıymetli milletvekillerim 30 Mart 2014’te bayrağı devraldığımız zaman tabi akmayan sular vardı, çöpler dağ gibi birikmişti hakikaten çöpün, çukurun bol olduğu sokaklarımız vardı hangi caddeye hangi sokağa nasıl katkı sunabiliriz diye ekip arkadaşlarımızla birlikte çok kafa yorduk. Hamdolsun etkinlikler, şenlikler, festivaller düzenledik. 30-35 gün süren Akçakiraz’ın en iyi yemek yapan hanımefendisini seçtik, Akçakiraz’ın en güçlü bilek güreşçisini, en hızlı bisiklet sürücüsünü seçtik gerçekten çok güzel etkinliklere ve ilklere imza attık ve sadakatin önemini arz eden 50 yıl bir yastığa baş koyan evli çiftleri ziyaret ettik. Yeni doğan bebeklerimize göz aydınlığı için yeni bebek üniteleri hediye ettik. İnşallah bu çalışmalarımız artırarak devam ettireceğiz, inancımız var, azmimiz var, heyecanımız coşkumuz var sizlerin katkılarıyla 2024’te 31’Mart’a emin adımlarla gideceğiz. Aldığımız bayrağı şanla şerefle dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

“Sahipsiz Elazığ” söylemine değinen AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, laf değil, iş ürettiklerini söyledi.

"EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM"
AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, hizmet denilince AK Parti belediyelerinin akla geldiğini vurguladı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, “2002 yılında Türkiye’de Gençlik Merkezi sayısı 9’du bugün Kasım ayı itibariyle Türkiye’de Gençlik Merkezi sayımız 419. Bunlar giderek artıyor gençler bizim teminatımız. Gençlerle hep beraber ileriye hep birlikte ulaşacağız inşallah. Emeği geçen sayın valimize, milletvekillerimize, il müdürümüze tüm kurumlara sonsuz teşekkür ediyorum hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.