Başarılı Öğretmenlerden Bir Başarı Daha!

Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmenleri Yeliz Tuğal ve Nida Güler'in öncülüğünde atık malzemelerden yapılan ve duyguların sanata dönüşmesiyle ortaya çıkan eserler, bir alışveriş merkezinde beğeniye sunuldu...

Başarılı Öğretmenlerden Bir Başarı Daha!

Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmenleri Yeliz Tuğal, Nida Güler ve öğrenciler tarafından hazırlanan sergi bir alışveriş merkezinde açıldı.

Atık malzemeler ve hayal gücü ile duyguların birleşmesiyle ortaya çıkan eserlerin yer aldığı sergiye Başsavcı Vekili Hamit Çiftçi, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Kömürlü, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Kömürlü, serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

"SERGİMİZ İKİ GÜN SÜRECEK"
Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmenlerinden Yeliz Tuğal, amaçlarının çocukların yeni fikirler ortaya çıkarmalarını sağlamak olduğunu ifade ederek “Çocuklarımız ile bir sene boyunca yaptığımız eserleri sergiye çıkardık. Bu eserlerde amacımız çocuklarımızın yeni ürünler çıkarmalarını, onların yeni fikirler üretmelerini ve atık malzemelerle sanat eseri ortaya çıkarmalarını sağlamaktı. Aynı zamanda yaşadıkları dünyayı korumaları gerektiğini, o dünyada nasıl daha güzel yaşayacaklarını hissettirmek ve bunu topluma anlatmalarını istedik. Bunun içinde kağıt, pil ve plastik atıkları kullanarak yeni ürünler ortaya çıkardık. Sergimiz iki gün sürecek. Herkesi burada görmek isteriz” dedi.