Başkan Akın Milletvekillerine Seslendi!

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından çıkan hibe ve kredi kanunun 24 Ocak 2020'de yaşanan Elazığ depremini de kapsaması gerektiğini söyleyerek 'bu konuda İlimizin tüm milletvekillerini, bürokratlarını konuyla ilgilenmelerini istirham ediyorum.' dedi.

Başkan Akın Milletvekillerine Seslendi!

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından depremzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi adına yeni çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Bu 15 Temmuz’da Resmi Gazete yayımlanan karar ile 6 Şubat depreminde, evleri, dükkanları, ahırları yıkılan, ağır hasar alan afetzedelere hibe ve kredi verilecek. Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, aynı kanunun 24 ocak 2020’de meydana gelen Elazığ depremini de kapsaması gerektiğini söyledi.

"MİLLETVEKİLLERİMİZ BU KONUYU DİKKATE ALSINLAR"
Başkan Akın yaptığı açıklamada “15 Temmuz 2023 tarihli 32249 saylı Resmi Gazete’de 3. Maddede yayınlanan geçici maddeye göre, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde, evleri, dükkanları, ahırları yıkılan, ağır hasar alan afetzedelere hibe ve kredi verilecektir. Şunu hatırlatmak istiyorum ki 24 Ocak depreminde hak sahipliği alamayan ağır hasarlı dairelere sahip hemşehrilerimiz var. Bu hemşehrilerimizin bu kredi imkanından faydalanması ve kentsel dönüşüme hız verilmesi açısından kanun maddesinde milat 6 Şubat 2023 değil 24 Ocak 2020 alınmalıdır. Elazığ Milletvekillerinin bu maddeler hazırlanırken orada olmaları ve bunu dikkate almaları gerektiği kanaatini taşıyorum. Hemşehrilerimizin yararına olan bu konuda İlimizin tüm milletvekillerini, bürokratlarını konuyla ilgilenmelerini istirham ediyorum. Kamuoyuna saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.