Başkan Kavaklı'dan Festival Tepkisi

HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, ilimizde yapılan festivallere tepki göstererek ''Festivaller amacının dışına çıkartılmamalı, halkın maddi ve manevi değerlerini birlikte tanıtmalı ve korumalıdır'' dedi.

Başkan Kavaklı'dan Festival Tepkisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA PAR İl Başkanı Yasin Kavaklı, ilimizde son günlerde yapılan festivallerle ilgili açıklama yaptı.

Başkan Kavaklı yapılan festivallerin amacı dışına çıkartılmaması gerektiğini belirterek festivallerin halkın maddi ve manevi değerlerine uygun yapılması vetanıtılması gerektiğini ifade etti. 

''FESTİVALLER AMACIN DIŞINA ÇIKARTILIYOR''
Başkan Kavaklı, “Maalesef festivaller bazen amacın dışına çıkartılarak saptırılıyor. Amacı şehrimiz ile özdeşleşmiş ‘salçalı köfte’ kültürümüzü geleceğe aktarmak, tanıtımını yapmak ve ekonomide canlılığı artırmak olan 3. Salçalı Köfte Festivali Covid-19 salgının tırmanışta olduğu süreçte izdiham denilecek bir kalabalık ile organize edilerek halk sağlığının ve salgın kurallarının dikkate alınmaması ve ayrıca yapılan konserlerde şehrin sanatçıları yerine kültürümüzde yeri olmayan pop müzik sanatçılarının davet edilmesi festivali amacının dışına taşırmış ve saptırmıştı. "Kültür ve değerlerimizi tanıtırken yozlaştırmaktan ve dejenerasyondan muhafaza ederek şehrin kültürüne yaraşır doğru yöntemler ve doğru insanlar ile tanıtmak ayrı bir kazanım olacaktır. Festivaller amacının dışına çıkartılmamalı, halkın maddi ve manevi değerlerini birlikte tanıtmalı ve korumalıdır. Yapılacak olan şenliklerin halkımızın inanç, örf ve gelenekleri ile uyum içinde yapılması, israftan kaçınılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesini ve 3. Salçalı Köfte Festivali’nde yaşanan olumsuzlukların bu festivalde de yaşanmamasını ümit ve temenni ediyoruz. 15. Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu Şenlikleri’nin şehrimize ve halkımıza hayır ve bereket getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.