Başkan Yıldırım Hedeflerini ve Yol Haritasını Açıkladı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, toplantıda parti çalışmaları, izleyeceği yol haritası ve Elazığ gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Başkan Yıldırım Hedeflerini ve Yol Haritasını Açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

Başkan Yıldırım, toplantıda parti çalışmaları, izleyeceği yol haritası ve Elazığ gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Yıldırım, il başkanlığı süresi içerisinde insanların günlüne dokunacak ve Elazığ'ın sorunlarına çözüm olacak çalışmalar yapmayı hedeflediğini söyledi. 

"GÖREVİN SORUMLULUĞU VE AĞIRLIĞI OMUZLARIMDA"
İl başkanlığı görevinin sorumluluğu ve ağırlığının bilincinde olduğunu ifade eden başkan Yıldırım, "22 Eylül'de Cumhurbaşkanımız, Genel  başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle ve yine Sayın Erkan Kandemir'in olurlarıyla bu onurlu görev şahsıma tevdi edildi. Görevin sorumluluğu ve ağırlığı omuzlarımda. Bu bilinçle hareket etmeye çalışıyorum. Görev tevdi edildiği andan itibaren sahaya indim ve çalışmalara başladım. Arıcak, Alacakaya ve merkez ilçe kongrelerini yaparak Elazığ'daki kongrelerimizi tamamladık. Tek bir kongremiz kaldı, o da il kongresi. Yaklaşık 20 yıldır AK Parti'nin ve bu davanın içinde olmuş bir kardeşinimiz. Çeşitli zamanlarda, çeşitli yerlerde muhabbetimizle, sevgimizle, samimiyetimizle bir yerinde olmaya çalıştık. Son 6 yılımı da başkan yardımcısı olarak mali ve idari işlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak görevimi yaptım. Bizden önce çok değerli il başkanlarım bu görevi yaptılar. Yine teşkilatın çeşitli kademelerinde çok değeli kardeşlerim çeşitli görevlerde bulundular. Onların her biri de bizim için bir değerdir. Biz bugün buradayız. Benden sonra da Allah izin verirse başka kardeşlerim gelecek. Bu bayrağı benim bıraktığım yerden alıp daha yukarılara götürecektir." dedi. 

40 KİŞİLİK YÖNETİM KURULU OLUŞTURACAĞIZ
Başkan Şerafettin Yıldırım, il yönetimini kurma aşamasında olduklarını belirterek, "Ben şuanda görev tevdi edilmiş bir il başkanıyım. Yönetimim yok. Bir önceki dönem yönetimin istifası alındı. Şuanda yönetim yapma aşamasındayız. Partimizin il yönetim kurulu daha önce 30 kişiden oluşuyordu. Bizim yönetimimizde bu sayıyı arttırdık. Yönetim kurulumuz 40 üyeden olaşacak." diye konuştu. 

"YÖNETİMDE YER ALMAK İSTEYEN İNSANLARA KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK KAPIMIZ AÇIK"
İl yönetiminde yer almak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Başkan yıldırım, şöyle konuştu: "Doğal olarak çok fazla talepler olduğu durumda, buradan çıkarılacak insan sayısı belli bir yerde sınırlı kalacak. İmkanlar dahilinde müracaat edenlerin, hatta müracaat etmeyip bir yerde kendi işiyle meşgul olan ama özgül ağırlığı olan, katma değere katkıda bulunacak kardeşlerimizin olduğunu hatta hiçbir zaman AK Parti il binasına dahi girmemiz kardeşlerimiz, insanlarımız var. Ben onlara da gideceğim. Beraber çalışma isteğimizi söyleyeceğim. Söyledim de şuana kadar.Bunu şunun için yapıyorum. Bu şehir bizim. Ben bu şehide doğdum. Bu şehirde yaşıyorum ve ekmeğimi de bu şehirde kazanıyorum. Siyaseti de bir hizmet aracı olarak görüyorum. Dolayısıyla ben tek başıma bir şey ifade etmediğimi, bunu birlikte yol arkadaşları ve onları tamamlayan teşkilatlarımla birlikte yapacağıma inanıyorum."

"GÖNÜLLERE DOKUNMAK İSTİYORUM"
Başkan Yıldırım, hep sahada olacağını vurgulayarak, "İnşallah bundan sonra ben de hep sahada olacağım. İl binasında belli zaman dilimlerinde bulunmayı arzu ediyorum. il binasında çok olmayı istemiyorum ama orayı da tamamen terk edemeyeceğiz. Çünkü insanlarımızın talepleri var. Bize ulaşma alanları oluşması gerekir. Bu anlamda talepleri olan vatandaşlarımızla buluşmak üzere belli aralıklarla il binasında olacağım. Ama benim asıl işim sahada. Sahada olurken de çeşitli sebeplerden kalbi kırılmış, gönlü daralmış, ötekileştirilmiş, ister partimizin insanı olsun ister parti dışında çok farklı kesimlerde sade vatandaşlarımız osun, gücüm yettiği yere kadar oluşturulacak yönetimimle birlikte hep sahada olup gönüllere dokunmak istiyorum. İnandığım yolda yürürken bu gönülleri kazanabilirsek, eninde sonunda bırakacağım bu görevde dönüp baktığımda hoş bir sada bırakabilmişsem ne mutlu bana. Ülkemiz çeşitli zamanlarda gerek içten gerek dıştan çok çeşitli sıkıntılara maruz kalmaktadır. Bu zorlu süreci inşallah bütün paydaşlarımızmla aşmaya çalışacağız. Çünkü hedef aynı. bu coğrafyanın insanlarıyız. Biz bu şehirde yaşıyoruz. Ortak hedeflerimiz var. Farklı farklı anlayışlarımız çok doğal. Ama hedefimiz aynı. Her birimiz kendi sorumluluk alanında bu şehre değer katmak. Şehrimiz sorunsuz değil. Sorunları var ama çözümeyecek sorunlar da değil. Her birinin önem derecesine ve aciliyetine göre çözüleceğine yürekten inanıyorum. Bazen aceleci yaklaşımla niye olmadı diyebiliriz. Ama takdir edersiniz ki çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. 24 Ocak'ta bu şehir depremle, Allah'ın bir afetiyle karşı karşıya kaldı. Bundan belini doğrultmaya çalışırken, ilimizi, ülkemizi ve bütün dünyayı saran bir pandemi süreci yapıyoruz. Ben bu yaşıma gelene kadar böyle bir süreci hatırlamıyorum. İnşallah bu pandemi kısa zamanda son bulur. Vefat eden insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz." ifadelerine yer verdi.