'Başkasının Açtığı Yoldan Giderseniz Ayak İziniz Çıkmaz'

Ulusal olarak yayın yapan Finans Dünyası Dergisi’nin Mayıs Ayı sayısının konuğu Elazığ’da yaptığı yatırımlarla ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan ve şehrimizin sevilen isimlerinden Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık oldu.

'Başkasının Açtığı Yoldan Giderseniz Ayak İziniz Çıkmaz' Ekonomi

SEZA Çimento Yönetim Kurulu Başkanı ve Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye’nin en köklü ve önemli ekonomi dergilerinde olan Finans Dünyası Dergisi’nin Mayıs sayısına konuk oldu.

Prof. Dr. Yasemin Açık, röportajında Elazığ’a yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Derginin “Kadın Girişimci Öyküleri” bölümünde yayınlanan röportajda Prof. Dr. Yasemin Açık, çalışmalarının yanında deneyimlerini de paylaştı. Prof. Dr. Açık’ın söylediği; “Başkasının açtığı yoldan giderseniz ayak iziniz çıkmaz” başlığıyla yayımlanan yazıda; Elazığ’da Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan en büyük özel sektör yatırımı olan Seza çimento fabrikasına da değinildi.  

Prof. Dr. Yasemin Açık'tan Övgüyle Bahsedildi

Prof. Dr.  Açık’tan övgüyle bahsedilen dergide “Prof. Dr. Yasemin Açık: Elazığlı bir akademisyen, iş insanı ve sivil toplum örgütü gönüllüsü. Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu Anadolu Bölgesi’ne yapılmış en büyük özel sektör yatırımı olan Seza Çimento’yu 250 milyon dolarlık yatırımla kurdu. Bugün Elazığ’da 500 kişiye istihdam sağlıyor, aileleriyle birlikte en az 5 bin kişinin hayatına dokunuyor. Hayatını bölgelerarası gelişmişlik farkının azaltılması, gelir dağılımındaki eşitsizlikler, kadın erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, kadının güçlendirilmesi, halk sağlığı, yerel kalkınmaya katkı konularına adayan Açık, daha çok istihdam ve daha çok insana ulaşabilmek, destek verebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom