'Bundan Sonra Daha İyi Olacağız'

Basketbol takımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, ' Şanssızlıklardan biraz hedefimizden saptık ama bundan sonra daha iyi olacağımız kanaatindeyim'dedi.

'Bundan Sonra Daha İyi Olacağız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden B. Elazığ İl Özel İdarespor’da Genel Sekreter Ali Şiş, Kulüp Başkanı Mustafa Alpay ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Takımın bugünlere gelmesinde herkesi emeği olduğuna dikkat çeken İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş,"Uzun yıllardır liglerde yer alan takımımız inşallah maçlar ertelenmezse bu yıl Avrupa kupalarında yer alacak. Biz Avrupa takımlarının Elazığ’a gelecek olmasını çok önemsiyoruz. Bu şehirde yaşayan insanların yaşanan süreçlerden dolayı yüzünü güldürecek spor harici başka bir şey göremiyoruz. İnsanların deprem psikolojisinden kurtulmalarını amaçlıyoruz"dedi.

Vali Erkaya Yırık'ın kendilerinden daha fazla takımı sahiplendiğine değinen ve teşekkür eden Şiş," Sezonbaşı planlamamız da aldığımız oyuncuların sakatlıkları bizim organizasyonumuzu bozdu. 5 maçın 4’ünü kaybettik ve önceki gün ilk galibiyetimizi aldık. Galibiyet önemliydi ve inşallah devamı gelecek. Yeni hocamız görevine başladı. Asıl hedefimiz bir kurum takımı olarak altyapı. Bölgede de taramalar yapacağız. Bir çok kulüpte olmayan imkanlara sahibiz. Şanssızlıklardan biraz hedefimizden saptık ama bundan sonra daha iyi olacağımız kanaatindeyim. Herkesin heyecanlanacağı bir takım oluşturmak istiyorum"ifadelerini kullandı.

İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alpay da yaptığı açıklamada; “Bu yıl sezon öncesi güçlü bir kadro kuracağımızı ve lig ile Avrupa Kupasında başarılı olabilme adına maçlarımızı oynayacağımızı açıklamıştık. Ancak yaptığımız transferler ile isimlerini açıkladığımız oyuncuların bazılarında arzu etmediğimiz olumsuzluklar yaşandı. ABD’li oyuncular kadromuzda geç yer aldı. Nica Bariç’i kadromuza ilave ettik. Yaptığımız son transfer Canon takımımıza katılmasının ardından sağladığı katkıyı son maçımızda hep birlikte gördük. Bu takımın başarılı olması adına gece gündüz demeden çalışıyoruz. Lige belki arzu ettiğimiz girişi yapamadık. Belki sezon başında belirlediğimiz hedefin uzağında kalmış gibi görünüyoruz. Ancak ben inanıyorum ki bu takım ligde ve Avrupa Kupalarında ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir.” dedi.