CHP'li Erol'un Kamuoyunda Yankı Uyandıran Konuşması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un 1995 Genel Seçimleri için yaptığı adaylık konuşması ortaya çıktı. Konuşmasında 'kimseyi hedef almayacağız' sözleri kamuoyunda büyük yankı uyandırmış ve bu tavrını da hala koruduğunu gözler önüne sermiş oldu...

CHP'li Erol'un Kamuoyunda Yankı Uyandıran Konuşması

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un 1995 Genel Seçimleri için yaptığı adaylık konuşması ortaya çıktı.

1995 Aralık ayında yapılacak seçimler için İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekilliği aday adaylığını açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyen Gürsel Erol’un burada yaptığı konuşmada kurduğu cümleler, siyasetteki çizgisini hiç bozmadığı, insanı odak alan bir siyaset anlayışı benimsediği, sert bir siyaset yerine ayrıştırmayan bütünleştirici bir tavır takındığı, gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

"KİMSEYİ HEDEF ALMAYACAĞIZ"
Seçim kampanyası ile ilgili bilgiler verirken “kimseyi hedef almayacağız” şeklinde cümleler kuran Erol’un genç bir siyasetçi olmasına karşın sağduyulu tavrı dikkat çekti, ayrıca bu özelliğini bugüne kadar muhafaza ettiğini bir kez daha göstermiş oldu.

CHP'Lİ EROL'UN KAMUOYUNDA YANKI UYANDIRAN O KONUŞMASI;
"Değerli Basın Mensupları,

"Elazığ İl Örgütünde, İl Başkanı olarak düzenlediğim son basın toplantısına katıldığınız için teşekkür ederim. Hepinizin malumu Türkiye’de 24 Aralık 1995 tarihinde bir erken genel seçim yaşanacak. Bu erken genel seçimde milletvekili adaylarının, adaylıklarını açıklayabilmeleri için kamu görevlerinin ve siyasi parti yöneticilerinin en geç 1 Kasım 1995 tarihine kadar istifa etmeleri gerekmektedir. Ben Elazığ’dan Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili aday adayı olduğum için Elazığ İl Başkanlığı görevimden Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda istifa etmek zorundayım ve bugün istifamı genel merkezimize bildiriyorum."

"ELAZIĞ'DA GERÇEKTEN SİYASİ DEĞER YARGILARI DEĞİŞTİ"
"Elazığ’da gerçekten siyasi değer yargılarının değiştiği ve farklılaştığı bir dönem yaşıyoruz. Elazığ’daki siyasetin kimsenin tekelinde olmadığını kanıtlamak istercesine, yapmış olduğum görüşmelerde insanlarımızın tepkisini ölçmeye başladım. Bizler yalnızca milletvekili seçilip parlamentoya girmenin hesabını yapan kişiler olmamalıyız. Tam tersine siyasi sorumluluk üstlendiğimiz seçmenlerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getiren insanlar olmalıyız."

"SİYASİ SORUMLULUĞA SAHİP OLMAK ZORUNDAYIZ"
"Milletvekili olmanın yanı sıra kendi ilimizde ve Türkiye’de yaşanan olumsuzlukların parlamentoya yansıtılması ve bunların parlamentoda çözümünün aranmasının ön koşullarını oluşturabilecek siyasi birikime ve siyasi sorumluluğa da sahip olmak zorundayız. Ben Elazığ’da bugüne kadar milletvekilliği yapmış tüm arkadaşlarıma çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum."

"HİÇ BİR ADAYIN ALEYHİNDE ÇALIŞMA YAPMAYACAĞIZ"
"Biz CHP olarak Elazığ’da hiçbir siyasi partinin ya da hiçbir adayın aleyhinde çalışma yapmayacağız. Tam tersine uzlaştırmacı, medeni bir çerçevede seçim kampanyası yaşanması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. CHP’nin aday adaylarından yalnızca birisiyim şu anda. Genel Merkez’de adaylığım kesinleştiği zaman Elazığ’daki seçim startını vererek kampanyamızı başlatacağız."

"TÜM ADAYLARA BAŞARIALR DİLİYORUM"
"Bu süre içerisinde diğer partilerden aday olacak tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Elazığlı hemşehrilerimin de desteğini istiyorum. İnşallah bu süreçte güzel bir kampanya yaşanır. Süreç sonunda Elazığlı seçmenlerimiz siyasi tercihlerini yapar ve Elazığ milletvekillerimizi parlamentoya göndeririz. Tabii ki gönül ister ki herkes seçilsin ama Elazığlı hemşehrilerimizin vereceği karara da saygılı davranarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum."

CHP'li Erol'un Kamuoyunda Yankı Uyandıran Konuşması