Depremzede Çocuklar Hazarbaba'da Kayak Yaptı

Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, kentteki depremden etkilenen çocukları Sivrice ilçesindeki Hazar Gölü manzaralı Hazarbaba Kayak Merkezi'nde kayakla buluşturdu.

Depremzede Çocuklar Hazarbaba'da Kayak Yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gençlik Meclisi üyeleri, Sivrice'de 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem ve sonrasında ortaya çıkan salgın nedeniyle mağdur olan çocuklara destek ve moral vermek amacıyla "Depremzede çocuklar Gençlik Meclisi ile sosyalleşiyor" sloganıyla çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında gönüllü gençler, Aşağı Demirtaş, Kırklar, Doğukent mahallelerindeki konteyner kentlerde yaşayanlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi depremzede çocukları tespit ediyor. Daha sonra Elazığ Belediyesinin desteğiyle konteyner kent ve evlerinden alınan çocuklar, Hazarbaba Kayak Merkezi'ne götürülüyor. Gönüllü ağabey ve ablalarının desteğiyle çocuklar merkezde doyasıya eğleniyor.

 "GRUPLAR HALİNDE KAYAĞA GETİRİYORUZ"
Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Uğur Celayir, “Depremden etkilenen çocukları sosyalleştirmek için çalışma yürütüyoruz. Etkinliklerle çocukların üzerinde depremin etkisi azaltmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı belirlediğimiz haftalarda gruplar halinde kayağa getiriyoruz. Çocuklar kayak merkezinde çok güzel vakit geçiriyor. Çocuklara yönelik etkinlikler sürecek. Çocukların bu tür etkinliklere ihtiyacı var.

Depremzede çocuklar, Gençlik Meclisi üyelerimizle unutulmaz anlar yaşadı. Eğlencenin ardından gençlerimiz çocuklara sucuk ekmek ikram etti" diye konuştu. Meclis üyesi Gökçe İlik de gönüllü arkadaşlarıyla depremzede çocukların mutluluğu için çalıştıklarını dile getirdi.

CANBAY:  "ÇOK MUTLUYUZ"
Depremzede çocuklardan Veysel Canbay ise "Yaşadığımız deprem ve salgından dolayı psikolojimiz bozuldu. Bunlar bizi çok etkiledi. Bu gibi etkinliklerle moral bulmaya çalışıyoruz. Kayak merkezine bizleri getirdikleri için çok mutluyuz. Allah razı olsun. Katıldığım en güzel etkinlik oldu. İlk defa buraya geldim." ifadelerini kullandı.

CANKARA: HAYATIMDA İLK KEZ KAYAK MERKEZİNE GELİYORUM
Kayak merkezindeki etkinliği öğrendiğinde büyük mutluluk duyduğunu ve bütün gece sevinçten uyuyamadığını anlatan Cankara, "Hayatımda ilk kez kayak merkezine geliyorum. Çok güzel bir gün geçirdim." dedi. Muhammet Enes Karadeniz de kayak merkezine gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti.


 

Bakmadan Geçme