'Devletimizin Desteğiyle Şehrimizde Güçlü Adımlar Atılmıştır'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak'ta yaşanan 6.8'lik Elazığ depreminin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı..

'Devletimizin Desteğiyle Şehrimizde Güçlü Adımlar Atılmıştır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları mesajında şunları kaydetti:  “Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak 2020’de yaşadığımız 6.8’lik depremin ardından devlet ve millet birlikteliğiyle yaralarımızı sarmak adına gayretle çalıştık. Bu süreçte devletimiz, maddi kayıplarımızın telafisi için tüm desteğiyle yanımızda yer almıştır.

Yaşadığımız 24 Ocak depremi, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketlerine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur. Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir. Devletimizin desteğiyle geride kalan bir yılda şehrimizin eski yapı stokunun yenilenmesi adına güçlü adımlar atılmıştır. Can ve mal güvenliği esaslı oluşturulan planlama doğrultusunda şehrimizi yeniden yapılandırırken, hedefimiz halkımızın güven içinde yaşayacağı, minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır. Elazığ’ımızın yarınlarının sağlam temeller üzerine inşa edilmesi adına gerekli çalışmaları kararlılıkla yürüteceğiz.
 
Böylesi doğal felaketlerin ve acıların bir daha yaşanmamasını temennisiyle, depremde hayatını kaybeden hemşehrilerime Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.”