'Elazığ'a Hizmet Etmekten Onur Duyarım'

Ülkemizin sevilen iş insanlarından, Elazığlı hemşehrimiz Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci yeni hedeflerini Elazığ Detay Dergisiyle paylaşarak, yaptıkları her çalışmada şehrin menfaatlerini her zaman ön planda tuttuğunu belirtti.

'Elazığ'a Hizmet Etmekten Onur Duyarım'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülkemizin başarılı iş insanlarından Elazığlı hemşehrimiz Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, ilimizde aylık olarak yayın yapan Elazığ Detay Dergisine konuştu.

Küçük yaşlarından itibaren ticaretin içerisinde yer alan, Başarılı İş İnsanı Demirci yeni hedeflerini Detay Dergisi okuyucularıyla paylaşarak, kentin gelişimine katkı sağlamak adına çalıştıklarını ve Elazığ için yeni projelerinin olduğunu söyledi. 

Yıllardır çözülemeyen birçok sorunun AK Parti hükümetleri tarafından çözüldüğünü belirten Demirci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Elazığ'a kattığı güzelliklerin saymakla bitmeyeceğinin altını çizdi.

Elazığ Detay Dergisine konuşan İş İnsanı Demirci'nin röportajının bir kısmı şöyle;

"SİYASET YAPMAK İSTEYENLER ANKARA'YI İYİ BİLMELİ"
Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, siyaset yapmak isteyenlerin Ankara bürokrasini iyi bilmesi gerektiğini ifade ederek, dünyadan bihaber, siyaseti, ticareti ve bürokrasiyi bilmeyen kişilerin temsil makamında olmaması gerektiğini vurguladı. 

Şehrin daha çok ileri gitmesi adına siyasilerin elini değil, gövdelerini taşın altına koymaları gerektiğini ifade eden Demirci, ehliyet ve liyakat kavramının siyasette ölçü olması gerektiğini sözlerine ekledi. 
Demirci, dünya genelinde etkisini gösteren pandeminin etkilerinden Elazığ'ın da olumsuz etkilendiğini kaydederek, Elazığ'da gözle görülür bir işsizliğin olduğunu, istihdam alanlarının daha çok artması adına herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

"BU ŞEHRE NASIL FAYDALI OLABİLİRİM?"
İş insanı Veysel Demirci, 'şehir insanına nasıl faydalı olabilirim?' sorusunun istişaresini yaptıklarını belirterek, yeni istihdam alanları için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. 

İstişare kavramına büyük önem verdiğinin altını çizen Demirci, Elazığ'da bulunduğu zaman zarfında şehri karış karış gezdiğini belirterek 7'den 70'e herkesle görüş alışverişinde bulunduğunu kaydetti. Demirci, “Yıllardır doğup büyüdüğümüz bu aziz diyara nasıl faydalı olabiliriz. 

Şehrimiz için neler yapabiliriz, inanın bu konuda mesaimizi harcıyoruz. Elbette ekonomik anlamda daha çok kalkınmak adına üretim olmazsa olmazlardandır.

Dostlarımızla bu konuda görüşmelerimizi sürdürüyor ve bu istihdam alanlarını genişletmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

"ŞEHRİ BİR ADIM İLERİYE TAŞIYACAK KİŞİLER ADAY YAPILMALI!"
Yıllardır aktif bir şekilde siyasetin içerisinde yer alan iş insanı Veysel Demirci, Elazığ'ın sorunlarına kulak tıkamayacak kişilerin siyasette yer almalarının önemine değinerek şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef çizdiği 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna sahip kişileri siyasi arenada görmek isteriz. Ufku geniş ve misyon sahibi olanların ilimizi ileri seviyelere taşıyacaklarına olan inancım tamdır. Elbette yaklaşmakta olan seçimler için birçok aday adayı siyasi arenada görünecek ve kamuoyundan destek talep edecektir. Aday adayı olan hemşerilerimizden beklentimiz devraldıkları bayrağı daha üst seviyeye taşımalarıdır. Bakınız Elazığ'da ekonomik anlamda bir dar boğaz var. Bizler iş insanları olarak gücümüz nispetinde buna çözüm bulmaya çalışsak da siyasilerin istihdam konusunda gerekli çalışmaları yapmaları elzemdir. İşte buradan hareketle adayların vizyonu, misyonu ve ufku büyük olmalıdır. Elazığ'ın behemehal sorunlarının ivedilikle çözümü, yeni iş alanlarının oluşturulması için adayların daha çok çalışması, mücadele etmesi kaçınılmazdır.”

"HEMŞERİLERİMİN GÜVENİNE MAZHAR OLMAK EN BÜYÜK ŞEREF"
İş insanı Veysel Demirci, en büyük mutluluğun; Elazığlıların güvenine mazhar olmak olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Her ayın belirli günlerinde değerli hemşerilerimizle bir arada oluyor, hal hatırlarını sorarak dertlerini dinliyoruz. 
Bu kadim şehrin aziz insanlarına ne yapsak azdır. Elazığ bir vefa şehridir.

Hani derler ya; 'Taşına toprağına kurban olduğum İstanbul' diye işte bende diyorum ki, 'Her bir karışına kurban olduğum Elazığ.' Rabbim bizleri hemşerilerimize karşı mahcup etmesin. İnanın doğup büyüdüğüm bu topraklar bize birçok güzellik kattı. Her defasında ifade ettiğim gibi bizim tek derdimiz Elazığ'ın ali menfaatlerini gözetmektir. Bundan sonra da aynı mantıkla hareket edeceğimizin altını çizmek istiyorum. Bizler alın yazısına inanan insanlar olarak, takdire boyun eğer, Yaradan'ın nasip ettiğine şükrederiz. Hemşerilerimin bizlerden isteklerini her daim emir telakki ettik ve karınca kararınca onlara yardım etmeye çalıştık. Ve yüce Allah nasip ederse bu can bu bedende kaldığı müddetçe de onların emirlerinde olduğumuzu belirtmek isterim.”

"ŞEHRİM İÇİN MÜCADELE EDİYORUM"
İş insanı Demirci, siyasetçinin dertli olması gerektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Yıllardır Ankara'da şehrim adına mücadele ediyorum. Elazığ'ın her anlamda kalkınması adına bizler daha çok ne yapabiliriz? bunun muhasebesini yapıyorum. 

Haftanın belirli günlerinde ilgili bakanlıklara gidiyor hem kendi işlerimiz hem de hemşerilerimizin talep ve isteklerinin yerine getirilmesi hususunda üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyorum. 

Siyasetçinin Ankara bürokrasisini iyi bilmesi kaçınılmaz. İnanın masa başında dört duvar arasında bu işler olmuyor. Dertli olacaksınız, eğer dertli olmazsanız hiçbir şekilde muvaffak olamazsınız. 

Bizler Elazığımız için, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımız için dertliyiz. Rabbim bizleri bu konuda mahcup etmesin, hemşerilerimiz adına daha çok koşturmayı bizlere nasip etsin.”