'Elazığ'daki Orman Varlığımızı Yüzde 41 Arttırdık'

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 'Türkiye her alanda olduğu gibi tarım ve orman yatırımlarında da büyük atılımlar gerçekleştirdi. Elazığ'da bu atılımlardan payına düşeni aldı' diyerek Elazığ'da yapılan çalışmaları açıkladı.

'Elazığ'daki Orman Varlığımızı Yüzde 41 Arttırdık'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti hükümeti sürecinde tarım ve orman alanında yapılan çalışmaları açıkladı.

Milletvekili Metin Bulut, “Türkiye her alanda olduğu gibi tarım ve orman yatırımlarında da büyük atılımlar gerçekleştirdi. Elazığ’da bu atılımlardan payına düşeni aldı” dedi.
BULUT: YILLIK 98 MİLYON TL ZİRAİ GELİR ARTIŞI SAĞLADIK
Elazığ’da yapılan çalışmaları anlatan Milletveki Bulut, “Elazığ’daki orman varlığımızı son 18 yılda yüzde 41 artırdık. Elazığ’a son 18 yılda 1 milyar 40 milyon TL tarımsal destek ödemesi yaptık. Elazığ’da son 18 yılda tamamladığımız 47 dere ıslahı ile şehir merkezini, 46 adet yerleşim yerini ve 3 bin 569 dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Elazığ’da son 18 yılda 137 bin 220 dekar araziyi sulamaya açtık ve yıllık 98 milyon TL zirai gelir artışı sağladık” ifadelerini kullandı.