Elazığ'ın Enerjisine Özel İdare Katkısı

Elazığ İl Özel İdaresi gerçekleştirdiği hizmetlerle şehre katmaya devam ediyor. Bu kapsamda İl Özel İdaresi tarafından şehrin genelinde yürütülen çalışmalar büyük beğeni toplarken bir yandan da yeni yatırımlar devam ediyor...

Elazığ'ın Enerjisine Özel İdare Katkısı

Elazığ İl Özel İdaresi gerçekleştirdiği hizmetlerle şehre katma değer sunuyor. Şehrin genelinde yürütülen çalışmalar beğeni toplarken bir yandan da yeni yatırımlar planlanıyor.

SULAMA PROJELERİ BİR BİR TAMAMLANIYOR
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman’ın öncülüğünde şehrin geleceği adına hayati projelere imzasını atan Elazığ İl Özel İdaresi, şehir insanın mutluluğunu önceliyor. İlçe, belde ve köylerde gerek alt yapı gerekse üst yapı hizmetlerini gerçekleştiren İl Özel İdaresi bu kapsamda, şehrimizde tarımsal üretimi desteklemek amacıyla sulama projelerini tamamlayarak hizmete açmaya devam ediyor.

Elazığ İl Özel İdaresi, Baskil İlçesi Doğancık Köyünde Güneş Enerjisi Sistemli sulama suyu projesini tamamlayarak hizmete sundu. Tamamlanan sulama suyu projesi ile toplam sulanabilen alan 2000 dekara çıkarılmış oldu.

ENERJİ MALİYETİ SIFIRLANDI
Elazığ İl Özel İdaresi, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile Baskil İlçesi Doğancık Köyünde hizmete alınan yeni sulama projesinde 2.045.316,20 TL yatırım bedeli ile 60 hp pompa gücündeki 45 kV enerji için 81kV’lık Güneş Enerjisi Sistemli tesis yapılarak; şimdiye kadar trafo ile sağlanan enerji maliyeti sıfırlanmış oldu.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, 2023 yatırım programı kapsamında şehrin merkez ve ilçelerinde başlatılan sulama projelerinin bir bir tamamlanarak hayata geçirildiği belirtilerek, şehrimizde sulanabilir alan miktarının artırılarak tarımsal üretime ve üreticilere destek verildiği dile getirildi.

Elazığ'ın Enerjisine Özel İdare Katkısı