Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor

Türkiye'nin en genç ve dinamik belediye başkanlarından biri olan ve şehri kalıcı hizmetlere kavuşturan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'siyasi hayatıma mal olsa dahi...' dediği alt yapı yenileme projesinin çalışmalarına tam gaz devam ediyor...

Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor

Türkiye'nin en genç belediye başkanlarından biri olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ’ı daha ileri noktalara taşıma adına vaat ettiği projeleri birer birer hayata geçiriyor. 

PROJELERİN YÜZDE SEKSENİ TAMAMLANDI
Başkan Şerifoğulları’nın seçim döneminde vaat ettiği 100 projesinden 80'i  3 yıllık hizmet döneminde tamamlanarak Elazığ halkının hizmetine sunulurken, diğer projelerinde yapım süreci devam ediyor. Elazığ sevdalısı olan ve kendini hizmete adayan Başkan Şerifoğulları, vizyon projelerden altyapıya, ulaşımdan çevreye, kültürden sanata, turizmden sosyal belediyeciliğe her alanda şehrin dört bir yanını hizmetlerle buluşturuyor. 

Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor

ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI TAM GAZ DEVAM EDİYOR
Bu kapsamda şehrin büyük problemlerinden biri olan ve "siyasi hayatıma mal olsa dahi..." dediği alt yapı yenileme projesinin çalışmaları son süratle devam ediyor. Altyapının bir şehrin olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer aldığını belirten Başkan  Şerifoğulları, 'Şehrimizi güçlü altyapısı ve kalıcı hizmetlerle en güzel şekilde yarınlara hazırlıyoruz' dedi. Her alanda şehrin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Elazığ Belediyesi, şehri uzun vadede sağlıklı altyapıya kavuşturacak altyapı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor

YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON HATTI TAMAMLANDI
Bu çerçevede Malatya Caddesi, İmam Efendi Bulvarı ile Çaydaçıra Kavşağı arasında yaklaşık bin 800 metre uzunluğundaki yağmur suyu hattı ve 716 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı imalat çalışması tamamlandı. Yine İmam Efendi Bulvarı ile Çaydaçıra Kavşağı arasında bin 800 metre uzunluğunda bin 200’lük yağmur suyu hattı imalatı, 716 metre 400’lük kanal hattı imalatı gerçekleştirilerek Şorşor Deresi bağlantısı sağlandı. Alana toplam 125 adet ızgara yerleştirildi.

Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor

"KALICI HİZMETLERLE ŞEHRİ YARINA TAŞIYORUZ"
Elazığ’ı kalıcı hizmetlerle geleceğe hazırladıklarını aktaran Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Altyapı bir şehrin olmazsa olmazları arasında ilk sırada yer almaktadır. Altyapısı eksik ve yetersiz olan bir şehrin üstyapısına yönelik ne kadar kaliteli hizmet kazandırırsanız kazandırın hep eksiktir. Şehrimizin gelecek on yıllarını düşünerek başlattığımız altyapı yenileme çalışmalarımızı planladığımız çerçevede yürütüyoruz. Bu süreç özellikle vatandaşlarımız açısından oldukça zorlu bir süreç. Bu çalışma oldukça zor meşakkatli ve maliyetli bir çalışma. Bunun farkındayız. Biz cesaretle bu çalışmayı başlatırken, vatandaşlarımız da en üst düzeyde desteğini gösteriyor. Şehrimiz için zorunluluk olan altyapı yenileme çalışmaları süresince yaşanabilecek olumsuzluklardan dolayı hemşehrilerimizden sabır bekliyor, gösterdikleri anlayış ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimle omuz omuza güç birliği içinde inşallah şehrimizin altyapısını yenileyeceğiz. Şehrimizi güçlü altyapısı ve kalıcı hizmetlerle en güzel şekilde yarınlara hazırlıyoruz” diye konuştu.

Elazığ Kalıcı Hizmetlere Kavuşuyor