Elazığ Müftülüğünden Kuran Kursları Kapanış Programı

Elazığ Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna gelindi.

Elazığ Müftülüğünden Kuran Kursları Kapanış Programı Elazığ Güncel

Kur’an kurslarının sona ermesi nedeniyle Yılmaz Gök Kur’an Kursu’nda temsili bir program düzenlendi. Etkinliğe katılan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya program öncesi sınıfları gezerek minik öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Düzenlenen program sonrası değerlendirmelerde bulanan Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, ilimizde bu yıl 6 bine yakın yetişkin bayanın Kur'an eğitimi ve dini bilgiler aldığını ifade etti. 

İl Müftüsü Sarıkaya; " 4-6 kurslarımızda minik yavrularımıza değerler eğitimi bağlamında sevgi, saygı, vatan-millet sevgisi, din duygusu gibi başlıklarda eğitim verildi. Ayrıca kısa sure ve duaları da ezberlediler. Diyanet İşleri Başkanlığımızın son derece isabetli kararı ile açılan 4-6 Yaş kurslarımız geleceğimiz için ümit vericidir. Burada görev yapan hocalarımız ise Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlantılı olarak formasyon sahibidir. Sayın Valimizin himayelerinde yürüttüğümüz bu güzel hizmete destek veren hayırseverlerimize, büyük bir aşkla çalışan öğreticilerimize, bu işe gönül veren çok değerli öğrenci velilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Program, İl Müftüsü Sarıkaya'nın minik öğrencilere karnelerini ve hediyelerini takdim etmesiyle sona erdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom