Elazığ STK Platformundan Kınama Mesajı

Elazığ STK Platformu Dönem Başkanı Prof. Dr. Kenan Peker yayınladığı mesajında, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde camiye yapılan silahlı saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Elazığ STK Platformundan Kınama Mesajı Elazığ Güncel

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde camiye yapılan silahlı saldırıyı kınayan  Elazığ STK Platformu Dönem Başkanı Prof. Dr. Kenan Peker, " İslamofobik yaklaşımların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz." dedi. 

"Yok etme terörü insanı ıslah etme ve yaşatma idealini yenemeyecektir"

Prof. Dr. Peker mesajında; "Yeni Zelanda’daki 50’den fazla Müslümanı, hem de ibadethanelerinde hunharca katleden terör eylemini şiddetle ve nefretle kınıyoruz.  Bu olayın perde arkasında özenle ve sinsice hazırlıkları yapılmış bir plan ve planla bir yerlere mesajlar verilmiştir. Camilere saldırılarını ve Can alan katil zihniyet ile destekleyicilerinin neler yapmak istedikleri aşikardır.Yapılan islam düşmanlığı insanı yaşatmanın ve medeniyetin düşmanlığıdır. Yok etme terörü insanı ıslah etme ve yaşatma idealini yenemiyecektir. Bununla İslam düşmanları katliam yapılmıştır. Tüm uluslararası organizasyonlara duyarlı olmaları için çağrı yapıyoruz. Islamofobik yaklaşımların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom