Elazığspor'da Şok Gelişme!

Elazığspor, FIFA’dan gelen haberle adeta şoke oldu.

Elazığspor'da Şok Gelişme! Spor

2016-2017 futbol sezonunda Elazığspor forması giyen Togolu futbolcu Prince Segbefia’ya yapılan 1 gün gecikmeli ödeme nedeniyle Bordo-Beyazlı ekibimiz, FIFA’dan gelecek 6 puan silme cezasının yanı sıra 2 Dönem Transfer Yasağı cezasıyla karşı karşıya kaldı.
Alınan bilgilere göre Sedat Karataş’ın Başkanlığı döneminde Prince Segbefia’ya yapılması gereken 50 Bin Euro’luk ödemenin bir kısmının 1 gün gecikmeli yatırıldığı ve ödeme yapılmasına rağmen futbolcudan taahhütname alınmadığı ortaya çıktı.
Bu durumu fırsat bilen Segbefia’nın avukatının durumu FIFA’ya taşıyarak Elazığspor aleyhine dava açtığı ve sonuçlanan dava sonunda Elazığspor’un Segbefia’ya yeniden 55 Bin Euro ödemeye mahkum edildiği öğrenildi.
Alınan bilgilere göre FIFA’nın Elazığspor’a bu paranın 1 Temmuz’a kadar ödenmesi ya da futbolcuyla uzlaşma sağlanması için süre tanıdığı bildirilirken, ödeme ya da uzlaşma sağlanamaması durumunda ise FIFA tarafından Elazığspor’a 6 puan silme ve 2 Dönem Transfer Yasağı cezası verileceği öğrenildi. 
FIFA’dan gelen bu şok haberle büyük bir sarsıntı yaşayan Elazığspor’da Başkan Selçuk Öztürk’ün, haberi alır almaz Segbefia’nın menajeriyle temas kurduklarını aktarırken, kendisine durumu anlattığını, paranın ödendiğini ama maalesef buna rağmen yeniden dava açıldığını söylediğini ifade ederken, oyuncunun avukatına ulaşamadıklarını belirtti.
Avukatı aracılığı ile futbolcuyla uzlaşma yolunu deneyecek olan Bordo-Beyazlı ekibimizde, kalan 1 haftalık sürede nasıl bir sonuç alınacağı ise merak konusu oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom