Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Haberleri

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Haberleri

Emekliye Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin emeklilere yapılacak zam oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilgin, "Emekliye en az yüzde 30 zam yapılacak" dedi.

Asgari Ücrette Flaş Gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret konusunda önemli açıklama yaptı.

3600 Ek Göstergede Flaş Gelişme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "3600 ek gösterge hangi grupları ne kadar kapsayabiliriz, bunun maliyeti ne olur, bununla ilgili detaylı çalışma yapıyoruz.'' dedi.

Memur Zamları Açıklandı!

4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin 2022 ve 2023'teki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucu belli oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Bilgin, "Genel hususlarda uzlaşıya vardık." ifadelerini kullandı. 2022'de ilk 6ay için yüzde 5ikinci 6 ay için yüzde 7 zam önerildi.

Emekli İntibak Bekliyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in “3600 ek gösterge meselesini çözmek istediklerini” söylemesi memurlar arasında heyecanla karşılanırken; uzun süredir intibak bekleyen emekliler de bu konuda adım istiyor.

Hükümetin Memura Zam Teklifi Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaklaşık 6,5 milyon memur ve memur emeklisinin maaş ve aylıklarına önümüzdeki iki yıl için yapılması planlanan zam için teklifini açıklıyor. Bakan Bilgin, "3600 ek gösterge verilmesinin görüşülmesini kabul ediyoruz. Birinci altı ay için yüzde 5, ikinci 6 ay için yüzde 6, artı enflasyon farkı önerisinde bulunuyoruz." dedi.

Nakdi Ücret Desteği Yarın Ödenecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, haziran ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin 9 Temmuz'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Nakdi Ücret Desteği 8 Haziran'da Yatırılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin öne alınarak 8 Haziran'da yapılacağını açıkladı.

Kamu İşçisine İkramiye Müjdesi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 700 bini aşkın kamu işçisinin ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Bayram İkramiyesi Ödemeleri Başladı!

12,7 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödemesi başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ödenecek ikramiye miktarının 12,3 milyar lira olduğunu belirtti.

'Ödemeler Yarın Hesapta'!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerinin yarın hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihleri!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Emeklilerimize bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs’ta ödenecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Sarıeroğlu, kaza geçiren şehit babasını ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İzmir'de kahramanca mücadele edip şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in, kaza geçiren babasını hastanede ziyaret etti.

Bakan Sarıeroğlu: "İşe yerleştirme hedefimiz 1 milyon 250 bindir"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2017 yılı sonunda 1 milyon 57 bin kişilik işe yerleştirme performansına ulaştık. Bu senedeki işe yerleştirmeyle ilgili hedefimiz 1 milyon 250 bindir dedi.

Bakan Sarıeroğlu: "Güçlü bir lider ve meclisle Türkiye’yi hiç kimse durduramayacak”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 24 Haziran'dan sonrada kalkınmamıza ve gelişmemiz devam edeceğiz. Çok hızlı karar alabilen ve anında hareket edebilen bir yapı ile güçlü bir lider ve meclisle Türkiye'yi hiç kimse durduramayacak. Büyüme kalkınma yolunda hep beraber rekorlarla imza atmaya devam edeceğiz dedi.

Bakan Sarıeroğlu: "Kılıçdaroğlu’nun açtığı kara gedikleri kapamaya başladık”

Uzun zamandır yeni Türkiye'nin inşası için güçlü adımlar attıklarını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2000'li yıllarda emekli maaşı ödemek için IMF kuyruklarında el pençe duran bir Türkiye vardı. Allah'a hamd olsun, öylesine güçlü bir ekonomi inşa ettik ki, kasamız dolu, bütçemiz yerinde, hazinemizde işler yolunda gidiyor. SGK'da Kemal Kılıçdaroğlu'nun açtığı kara gedikleri kapamaya başladık dedi.

Bakan Sarıeroğlu, direksiyonun başına geçti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, dünyada ilk defa Elazığ'da kullanılmaya başlanan ELBÜS'leri inceleyerek, direksiyonun başına geçti.

Emekli İkramiyesinin Ödeneceği Tarih Açıklandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin Haziran ayının başında ödeneceğini açıkladı.

Bakan Sarıeroğlu'ndan 1 Mayıs Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Türkiye’mizin geleceği için vatan ve millet sevgisiyle değer üreten, ülke kalkınmamızın en büyük mihenk taşları olan değerli emekçilerimizi sevgiyle selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Bakan Sarıeroğlu'ndan Müjde!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadroya geçecekler için müjde verdi.

Ankara'da 'Elazığ İstişare ve Değerlendirme Toplantısı' Düzenledi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun katılımıyla gerçekleşen, Elazığ İstişare ve Değerlendirme toplantısı Ankara'da yapıldı.

Bakan Jülide Sarıeroğlu Elazığ'da

AK Parti Elazığ Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresine Katılmak Üzere İlimize Gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Bundan Sonra Daha Sık Elazığ'a" Geleceğim Dedi.