Palu Haberleri

Palu Haberleri

İhtişamı İle Yıllara Meydan Okuyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Elazığ'ın 7 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip Palu ilçesi, kültürel, doğal ve dini mekanlarıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Mikrohavza Sulaması Tamamlandı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Büyükdere Mikrohavzası Sulamaları inşaatında çalışmalar tamamlandı.

Demirbağ, Palu'da İncelemelerde Bulundu

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu'da inşaası devam eden Kız Kur'an Kursunda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Balık'tan PALU-Der'e Ziyaret

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen ile yönetim kurulu ile bir araya geldi.

'Hiç Bir Şey Eskisi Gibi Olmayacak'

İYİ Parti Karakoçan ve Palu İlçe Kongrelerine katılan Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, İYİ Parti’nin siyaset sahnesine çıktığı günden beri ‘Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ hedefiyle çalışmalarını yürüttüğünü ifade etti...

Palu'da Göktaşı Bulundu

Elazığ'da yaşayan Hüseyin Özdemir, Murat Nehri kıyısında gezerken bulduğu taşın göktaşı olduğunu iddia ederek değerlendirilmesini istedi.

PALU-DER' de Görev Dağılımı Gerçekleşti

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği ( PALU – DER ) 8. Olağan Genel Kurulunun ardından toplanan yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı…

Palu – Der Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Palu Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulu Elazığ Kültür Park’ta bulunan Mamürat’ül Aziz Salonunda gerçekleşti.

Kaymakam Teke Çalışmalarına Hızlı Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Mülki İdareler Kararnamesiyle Trabzon'un Köprübaşı ilçesinden Elazığ'ın Palu ilçesi kaymakamlığı görevine atanan Hulusi Teke, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor...

Elazığ'daki rehine tatbikatı gerçeğini aratmadı

Elazığ'ın Palu İlçe Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen rehine tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Palu'da Öğrencilere Trafik Eğitimi

Elazığ'ın Palu ilçesinde öğrencilere, yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu etkinliği düzenlendi.

Gözünü Yaralayan Adamı Tüfekle Vurdu

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir kişi, kendisini gözünden taşla yaralayan şahsı silahla vurarak yaraladı.

Palu'da 354 Kök Kenevir Ele Geçirildi

Elazığ'ın Palu ilçesinde kenevir eken şüpheli jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Palu'da Avcılara Göz Açtırılmıyor

Doğa Koruma ve Milli Parklar Elazığ Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaçak avlanma ile ilgili yaptığı denetimlerde 1 kişiye idari işlem uyguladı.

Palu'da Islah Çalışması Sürüyor

Elazığ'da İl Özel İdare ekiplerinin derelerde ıslah çalışması sürüyor.

Doktorlar, Palu'ya Hayran Kaldı

Fırat Üniversitesi Gastroentereloji Bölümünde görev yapan doktorlar, Elazığ'ın tarihi ilçesi Palu'ya gezi düzenleyerek, hem rafting heyecanını yaşadılar hemde gönüllerince eğlendiler...

Palu'da Yol Bakım Çalışmaları Yapıldı

Elazığ İl Özel İdaresi Palu ilçesinde dört köyde kilitli parke çalışmasının yanında asfalt bakım onarım ve yol genişletme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Palu Kaymakamı Görevine Başladı

Resmi Gazete'de yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Trabzon'un Köprübaşı Kaymakamlığından Palu Kaymakamlığına atanan Hulusi Teke, görevine başladı.

Beyhan Belediyesi Araç Satış İhalesine Çıkıyor

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesi Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada belediyeye ait iki adet aracın satılması için ihaleye çıkılacağı belirtildi...

‘Doktor Yarın Görevine Başlayacak’

AK Parti Palu İlçe Başkanı Hasbi Erginöz yaptığı açıklamada Beyhan Aile Sağlık Merkezine doktor atamasının yapıldığını ve yarın görevine başlayacağını belirtti.

Beyhan Sağlık Ocağında Doktor Yok!

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Beyhan Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktorun tayinini çıkmasının ardından beldenin 15 gündür doktorsuz olduğu iddia edildi..

Kur'an Kursu Hayırseverlerin Desteğini Bekliyor

Elazığ'ın Palu ilçesinde yapımı devam eden Palu Kız Kur'an Kursu inşaatı hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Palu’da ki Teke Deresi İlgi Bekliyor

Elazığ’ın tarihi ilçesi Palu’da vatandaşların ailece giderek vakit geçirip, piknik yapacağı alanlardan biri olan Teke Deresi Mesire Alanı'nın bakımsızlığı görenlerin tepkisine neden oluyor…

Elazığ'da Evlat Babasını Öldürdü

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir şahıs tartıştığı babasını bıçakladı. Olayda baba hayatını kaybederken, oğlu ise jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Başkan Şerifoğulları'ndan, Türkiye'de Bir İlk Olan Sokağa Destek!

Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyarak, Elazığ'ın Palu ilçesinde bulunan ''Hanımlar Sokağı''nın asfaltlanması ile peyzaj çalışmalarının yapılması sözünü veren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sözünü tuttu...

Seyir Halindeki Pikap Alev Aldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde seyir halindeki bir pikap çıkan yangında alev topuna döndü.

Palu’da ki Tarihi Köprü Alarm Veriyor!

Elazığ’ın Palu ilçesinde bulunan tarihi Palu Köprüsü üzerinden ağır tonajlı araçların geçmesi ve yeterli trafik denetiminin yapılmamasından dolayı alarm vermeye başladı…

Palu Yanıyor!

Türkiye’de2022 yılının Temmuz ayında Doğu Anadolu Bölgesi’nde en yüksek sıcaklık 40,7 derece ile Elazığ'ın Palu ilçesinde ölçüldü.

Milletvekili Demirbağ Palu'da!

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu İlçesi’ni ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kalp şeklindeki Gerendal gölü büyük ilgi görüyor

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Büyükçaltı köyü ile Bingöl merkeze bağlı Şaban köyü sınırında bulunan Gerendal gölü, kalp şeklindeki görüntüsü ve doğal güzelliği ile büyük ilgi görüyor.