Üçocak Haberleri

Üçocak Haberleri

Baharda karların erimesi ile coşan Dipni Çayı üzerine köprü yapıldı

Elazığ'ın Arıcak ilçesi Üçocak beldesinde bir çok üzücü olayın yaşandığı ve çiftçilerin büyük zorluk yaşadığı Dipni Çayı üzerine köprü yapıldı. İhale sonrası yapımı tamamlanan köprü hizmete açıldı.

Arıcaklı Çiftçilere Sulama Eğitimi

Elazığ'ın Üçocak Beldesinde çiftçilere 'İklim Değişimi ve Sulama' eğitimi verildi.

Belde Belediyesi Vatandaşlar İçin Millet Bahçesi Yaptı!

Elazığ’ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak Belde Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Millet Bahçesi, mesire alanı, mezarlık köprüsü ve bağlantı yollarının açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti. Açılışa Elazığ ve Diyarbakır valileri katıldı.

Arıcak'ta Aşı Seferberliği

Elazığ’ın Arıcak ilçesinde aşı seferberliği kapsamında ilçe merkezi, Erimli ve Üçocak beldelerinde aşı standı kurularak vatandaşların randevu almadan aşılanmasına başlandı.

Başkan Yegül 'Almanya' İddialarını Yalanladı

Üçocak Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, beldeyle ilgili çıkan iddiaları yalanlayarak belediye olarak Almanya’ya kimseyi göndermediklerini açıkladı.

Tarihi Köprü Kapatıldı

Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı Üçocak beldesinde Diyarbakır’ın Hani ve Dicle ilçeleri ile bağlantıyı sağlayan tarihi köprü, korona virüs tedbirleri kapsamında geçici süreliğine trafiğe kapatıldı.

Başkan Gürgöze İlçelere Çıkarma Yaptı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve partililer Arıcak, Alacakaya ilçeleriyle, Üçocak, Bükardi ve Erimli, beldelerini ziyaret ettiler.

Elazığ Belediyesinden Destek Protokolü

Keban ilçesi ile Üçocak ve Sarıcan beldelerine birer park kazandıracak olan Elazığ Belediyesi, 2018 yılında 21 okula semt sahası yapacak.