Yamaç Paraşütü Haberleri

Yamaç Paraşütü Haberleri

Amerikalı Çift Elazığ’a Hayran Kaldı

Guinness rekorlar kitabına girmek için ülke ülke gezerek yamaç paraşütü yapan Amerikalı çiftin durağı Elazığ'ın Sivrice ilçesi oldu. 44 ülke gezen Amerikalı çift, medyalarında yer almayan Türkiye'yi görünce öve öve bitiremedi.

Tunceli'de Yamaç Paraşütü Eğitimleri Başladı

Tabiat ve doğa güzelliğiyle ilgi çeken Tunceli'de, Munzur Adrenalin Doğa ve Hava Sporları Kulübü tarafından tandem ve yamaç paraşütü eğitimleri verilmeye başlanıldı.

Tunceli'de Yamaç Paraşütü Heyecanı!

Kentte bin 200 rakıma yapılan kalkış pistinin bitirilmesiyle birlikte, terörden temizlenip huzura kavuşan Tunceli'de profesyonel ve amatör sporcular yamaç paraşütü yapmaya başladı.

Hava ve Suda Bayraklı Bayram Kutlaması

Elazığ’da 19 Mayıs, Korona virüs tedbirleri kapsamında havada yamaç paraşütü, Hazar Gölü’nde tekne ile su altında dalgıçların açtığı bayrak ve pankartlarla kutlandı.

Böylesi İlk Defa Elazığ'da Gerçekleşti!

Elazığ'da Bir Kişi Birlikte Uçtuğu Yamaç Paraşütü Pilotu Kenan Şaksu İle Gökyüzünde Davul Çalip Türkü Söyledi.

Helal Sana Vali Sonel!

Tunceli'de 2017 yılından itibaren kayyum olarak belediye başkanlığı görevini yürüten mevcut Vali Tuncay Sonel, geride kalan süreçte şehrin çehresini değiştiren yeniliklere imza attı. 21 ayda 8 farklı ülkeye ihracat yapar duruma gelen Tunceli, 'terör'le değil, su sporları, yamaç paraşütü ile anılmaya başlandı. Bu dönemde şehir doğalgaz ile de tanıştırıldı.

Tunceli’de 3 arkadaş buz gibi Munzur Çayı’nda yüzdü

Kar kalınlığının 3 metreyi aştığı, hava sıcaklıklarının gece eksi 20 dereceleri bulduğu Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 3 arkadaş, buz gibi Munzur suyuna girerek yüzdü. Ardından arkadaşlar yamaç paraşütü yaparak kışın keyfini çıkardı.

Tunceli, bu kez de Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasına hazırlanıyor

Terörden temizlenen Tunceli rafting ve yamaç paraşütü akrobasi şampiyonalarının ardından bu kez de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Türkiye’nin İlk Yamaç Paraşütü Tunceli'de

Tunceli'de yapılan Türkiye'nin İlk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası sona ererken, dereceye giren sporculara da ödülü verildi. Vali Tuncay Sonel, ödül töreninde 2019 Dünya Rafting Şampiyonası'nın da Tunceli'de yapılacağı müjdesini verdi.

Tuncelililer yamaç paraşütü heyecanı yaşadı

Türkiye'de ilk kez Tunceli'de düzenlenen Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda Tuncelililer de ikili uçuşlarla kenti gökyüzünden izleme heyecanını yaşadı.

Terörden temizlenen Tunceli, yamaç paraşütü ile renklendi

İlk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen uçuşları insanlar meraklı bakışlarla izledi. Terörden temizlenerek huzur kenti haline gelen Tunceli, dün başlayan ve bugün de devam eden şampiyona ile renklendi.

Bin 200 rakımlı tepeden atlayan paraşütçüler nefes kesti

Tunceli'de yapılan ilk Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonasında sporcuların bin 200 rakımlı tepeden atlayışları nefes kesti.

Tunceli’de yamaç paraşütçüleri heyecan yaşattı

İlk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Tunceli'de büyük ilgi görürken, sporcuların uçuşları beğeni topladı.

Huzurun geldiği Tunceli’de Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası

Türkiye'de ilk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Tunceli'de renkli görüntülerle başladı.

Türkiye’nin ilk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yarın başlıyor

Türkiye'nin ilk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yarın Tunceli'de yapılacak olması nedeniyle tüm hazırlıklar tamamlandı.

Tunceli’de paraşütçülerin deneme uçuşları nefes kesti

Tunceli'de 6-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası öncesi kente gelen bazı sporcuların deneme uçuşları nefes kesti. Paraşütçülerin kamerasından kentin doğasını gösteren güzellikler net olarak görünürken, akrobasi hareketli ise izleyenleri etkiledi.

Tunceli,Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası’na hazırlanıyor

Tunceli'de ilk defa düzenlenecek olan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası öncesi bir çok sporcu Tunceli'ye gelerek, deneme uçuşları yapmaya başladı. Yamaç paraşütü denemeleri renkli görüntüler oluşturdu.

Terörden temizlenen Tunceli’de yamaç paraşütü heyecanı

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen Tunceli, ardı ardına önemli organizasyonlara da imza atıyor. Daha önce Türkiye Rafting Şampiyonası'nın düzenlendiği kent şimdi de Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'na hazırlanıyor.