Fenerbahçe Avrupa'da Moral Peşinde!

Trabzonspor maçının geride kaldığını söyleyen Vitor Pereira 'Olimpiakos bize ders oldu. Sadece tutkuyla değil, zekâyla da oynamamız gerek. Bu sefer kazanmalıyız' dedi.

Fenerbahçe Avrupa'da Moral Peşinde!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Avrupa Ligi’nde galibiyetle tanışamayan Fenerbahçe, Antwerp’i yenerek çıkışa geçmeyi hedefliyor.

Teknik direktör Vitor Pereira maç öncesi düzenlediği basın toplantısında Trabzon karşılaşmasını unutmaları gerektiğini belirtirken “Futbol zor iş, zor meslek. Kötü sonuç alınca bir gün sonra yeni reaksiyon göstermen gerekiyor. Burası başka bir turnuva. Burada daha çok tecrübeye ihtiyacımız var. Bu dersi Olimpiakos karşısında aldığımızı düşünüyorum. Sadece duygularla değil zekâyla oynamak gerekiyor” dedi.
GALİP GELMELİYİZ
Antwerp’e karşı sabırlı olmaları gerektiğini dile getiren Vitor Pereira “Elimizden gelen her şeyi yaparak üç puanı almak istiyoruz. Sabırlı olmamız, reaksiyon göstermemiz ve en iyi seviyede olmamız gerekiyor” yorumu yaptı. Portekizli, bu maçın gruptaki iddiasını sürdürmek isteyen her iki takım için de çok önemli olduğunu vurgularken galibiyete inandığını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, az gol attıkları yönündeki eleştirilere de “Seviyeyi artırmalıyız. Ben de daha çok atıp daha az yemek istiyorum” cevabı verdi.
"BAHANELERE SIĞINMAM"
Trabzon’da yaşananları değerlendiren Vitor Pereira “Ben Türkiye'ye bahane sunmaya gelmedim” derken “Buranın mükemmel bir dünya, mükemmel bir lig olmadığını biliyordum. Hiçbir yer mükemmel değildir. Her gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Hakemlerin de kendini analiz etmesi ve düzeltmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
FERDİ'DEN MİLLÎ AÇIKLAMA: HENÜZ SEÇİM YAPMADIM
Vitor Pereira ile basın toplantısına katılan Ferdi Kadıoğlu, Antwerp’i yenerek Avrupa’da ilerlemek istediklerini söyledi. Frey ve Samatta’yı yeniden görmenin güzel olacağını ifade eden genç yıldız, millî takım tercihiyle ilgili soruya ise “Önümde üç seçenek var. Zor bir seçim. Henüz karar vermedim” açıklaması yaptı.