Fırat Üniversitesinde Eğitim Uzaktan Yapılacak

Fırat Üniversitesi rektörü Fahrettin Göktaş yayımladığı mesajda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitimle yapılacağını bildirdi.

Fırat Üniversitesinde Eğitim Uzaktan Yapılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yayımladığı mesajda 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının uzaktan eğitimle yapılacağını bildirdi.

Göktaş Yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ'ın Yeni Akademik Yıl Mesajı

Üniversitemizin sevgili öğrencileri, değerli öğretim elemanları ve kıymetli idari personelimiz;

2020-2021 Eğitim-öğretim yılının, başta öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz olmak üzere ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim dönemine başladık. Elbette ki tüm dünyayı etkisine alan pandemi dolayısıyla geçmiş yıllardan farklı bir süreç yaşıyoruz. Yeni dönemde bu sıkıntıların son bularak öğrencilerimizin kampüslerine, üniversitemizin de öğrencilerine kavuşması en büyük dileğimizdir.

Hemen her şeyin hızla değiştiği ve dönüştüğü günümüz dünyasında, en önemli gücün bilgi olduğu artık herkesçe kabul edilmektedir. Bilgi, bugün; ekonomide ve sosyal gelişimde en belirleyici rolü üstlenmiştir. Dolayısıyla güçlü bir ülke olabilmenin temel şartı da bilgiyi üretip yönetmekten ve en iyi şekilde işleyebilmekten geçmektedir. Bu anlamda, bilgi toplumu olarak adlandırılan dünyamızda hiç şüphesiz en önemli unsur, yetişmiş insan gücüdür.

Gerek bilginin üretilip tüm insanlığın refah seviyesinin arttırılması için kullanılmasında, gerekse nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde üzerine en çok görev düşen kurumların başında Üniversiteler gelmektedir. Bundan dolayıdır ki, üniversitelerin gelişmişlikleri ile ülkelerinin gelişmişlikleri arasında doğrudan bir ilişki vardır. Bu bağlamda, üniversitelere gerçekten çok büyük görevler düşmektedir.

Universiteler, sadece eğitim kurumları değildir. Bulunduğu şehir, bölge ve ülkenin gelişimi ve katkısına yönelik çalışmalar yapan, araştıran ve araştırmaları ile yeniliğe ışık tutan bilgi merkezleridir. Bu doğrultuda; uluslararası düzeyde araştırma-geliştirme çalışmaları yapan, bilimsel çalışmaların ilerlemesine olanak vererek üniversite-sanayi iş birliğini geliştiren, bilim için yeni yetenekleri destekleyen ve istihdamını sağlayan Fırat Üniversitesi, istikrarlı ve yükselen akademik performansıyla bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmektedir.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Her yıl olduğu gibi bu yıl da uzun bir eğitim öğretim yılına başlarken, hepimizin en büyük arzusu; Ülkemizde birlik, beraberlik içerisinde ve başarılarla dolu bir eğitim-öğretim yılı geçirmektir.

Ama maalesef ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizde eğitimin Uzaktan Eğitim Modeliyle yürütülmesi kararını almak zorunda kaldık. Aldığımız tüm kararların alınmasında ve uygulanmasında öğrencilerimizin, öğretim elemanlarımızın ve idari personelimizin sağlık ve güvenliğini birincil önceliğimiz yaptık. Bu nedenle, üniversitemizde bu eğitim-öğretim yılını Uzaktan Eğitim Modeliyle gerçekleştireceğiz. Bu arada sevgili öğrencilerimiz ile kampüste bir araya gelemememizden dolayı duyduğum üzüntüyü de belirtmek istiyorum.

Her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu yıl da Uzaktan Eğitimle de olsa öğrencilerimizin başarılı bir eğitim-öğretim dönemi için üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yapacaklarına olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz için hayırlı ve başarılı olmasını diler; "insanı" ve "bilimi” önceleyen çalışma ve eğitim anlayışımızı birlik ve beraberlik ruhuyla hayata geçireceğimiz verimli ve sağlıklı bir yıl olmasını temenni ederim. "