Galiba Evdeki Bulgur'dan da olduk!

Sezon içerisinde plansız bir şekilde yıkılan Atatürk Stadyumu için bu yıl ayrılan yaklaşık 35 milyon liralık ödenek başka stadyumların yapımına aktarılırken, yeni stadyum için bu yıl temel atılmasının çok zor olduğu ifade ediliyor.

Galiba Evdeki Bulgur'dan da olduk! Elazığ Güncel

Sezon içerisinde plansız bir şekilde yıkılan stadyum için bu yıl ayrılan yaklaşık 35 milyon liralık ödenek başka stadyumların yapımına aktarıldığı öğrenildi.

GELEN ÖDENEK BAŞKA STADYUMLARIN YAPILMASINA AKTARILDI

Yıkılmasının ardından mart ayı içerisinde temel atılması planlanan ve ihalesi yapılarak yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan yeni stadyum için, bırakın bir adım atılmasını; 2019 yılı için gelen ödenek te başka stadyumların yapımına aktarıldı. Karaman stadyumu için 15 milyon TL ve İzmir Alsancak stadyumu için 10 milyon liralık ödenek olmak üzere Elazığ stadyumuna ayrılan 30-35 milyon liralık 2019 yılı ödeneği sahipsizlikten dolayı bu stadyumların harcamalarına aktarıldı.

YENİ YÖNETİM BAŞKA STADYUMLARI TERCİH ETTİ

ençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki Spor Genel Müdürlüğü'nde yapılan atamalardan sonra yaşanan bu gelişmeler doğrultusunda yeni yönetimin Elazığ stadyumu için ayrılan 30-35 milyon liralık 2019 yılı ödeneğini başka illerdeki stadyumlara tercih ettiği öğrenildi.

EN İYİMSER 2020 YILI

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni Elâzığ stadyumu için ödenek olmaması nedeniyle 2019 yılı sonuna kadar temel atılmasının çok zor olduğu, en iyimser 2020 yılı mart veya nisan aylarında atılacak olan temel atmanın ardından 2021 yılında kolonların ancak çıkabileceği, 2022 yılı sonu itibariyle de stadyumun ancak biteceği ve ardından da serilecek olan çimler ve sonrasındaki beklemelerle yeni Elazığ stadyumunun 2023 yılının ikinci yarısında ancak maç oynanır hale gelebileceği iddia ediliyor. Bilindiği üzere yeni Elazığ stadyumuyla aynı dönemde yapılması planlanan Erzincan ve İzmir Alsancak stadyumlarında hummalı çalışmalar dikkati çekerken, bu stadyumların kısa bir sürede tamamlanarak hizmete girecekleri ifade ediliyor.

Yaşanan bu olumsuzlukların ardından Elazığ’ın profesyonel takımları olan Elazığspor ve Elaziz Belediyespor’un maçlarını oynayacakları alternatif stadyum arayışlarına hız verildiği ve butik bir stadyum yapılabilmesi için çalışmalar başlatıldığı, bunun da gerçekleşmemesi halinde Elazığspor’un iç saha maçlarını büyük bir ihtimalle Bingöl ilinde oynayacağı tahmin ediliyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom