'Cumhurbaşkanına Kadar Gideceğiz'

EPDK'nın GES projeleri ile ilgili aldığı kararla ilgili olarak sanayiciler seslerini duyurmak amacıyla bir araya geldi Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, kararın geri çekilmemesi halinde Cumhurbaşkanına kadar gideceklerini söyledi.

'Cumhurbaşkanına Kadar Gideceğiz'

Geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren ve lisanssız üretilen elektrik için satış kısıtlaması getiren Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’nun kararına tepkiler devam ediyor.

Organize Sanayi Bölgesi Toplantı salonunda düzenlenen toplantıda iş dünyası, karara tepkilerini dile getirerek, bir kez daha seslerini yetkililere duyurmaya çalıştılar. Toplantıda konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, karara ciddi anlamda tepki gösterdiklerini belirterek, tepkilerin bölge illerden de destek aldığını kaydetti.

"CUMHURBAŞKANINA KADAR GİDECEĞİZ"
Başkan Öztürk, EPDK’ya seslenerek, “böyle bir kurul varsa, yayınladığı tarihten itibaren geçerli olmalıdır” dedi. İşin çözülmesi gerektiğini belirten Başkan Öztürk, siyasilere de görev düştüğünü kaydetti. Danıştaya dava açacaklarını belirten Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, gerekirse Cumhurbaşkanına kadar gideceklerin ifade etti. 2023 seçimlerine işaret eden Öztürk, “ayağa kurşun sıkmak olmaz” dedi.  

"EPDK, SİZ GANGSTER MİSİNİZ?"
Başkan Öztürk, “Burada bir kurul kararı 2019’un 5. Ayında resmi gazetede yayımlanmış sektördeki insanlara bu imkan verilmiş ama diyor ki ben şimdi senin kurulu gücün tüketimin 1 fazla yani 100%’ünü baz alırım, ben senin parana el koydum malını gasp ettim. Ben sana parasını ödemem sisteme bağlar satarım. Ya siz EPDK sizler gangster misiniz? Sizler kimin malına çöküyorsunuz da parasını ödemiyorsunuz. Böyle bir kurul kararı varsa bu yayımlandığı tarihten itibaren geçerli olur. Bu memlekette üretim yapılıyor, istihdam yaratılıyor, yatırım yapılıyor ve ihracat yapılıyor. Siz bunların önünü GES’teki insanların 50 100 bin lira fazla kestiği fatura ile gözünüzü buraya mı diktiniz? Kime zararı var. Demin arkadaşlarımız da gördü Almanya’da 71 Bin Megavat GES’ten Kurulu gücü var. Bizim ise 8 bin. Burada bunun önünü kesmek tamamen bazı kuruluşların oynadığı oyunlar. EPDK’da bunların arka bahçesi herhalde” dedi.

'Cumhurbaşkanına Kadar Gideceğiz'