'Hala Acısını İlk Günkü Gibi Hissediyoruz'

Milliyetçi Hareket PartisiElazığ İl Başkanı Semih Işıkver, 24 Ocak Elazığ Depreminin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında 'üzücü deprem felaketinin ardından 1 yıl geçmesine rağmen hala acısını ilk günkü gibi hissediyoruz.' dedi.

'Hala Acısını İlk Günkü Gibi Hissediyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Elazığ Depreminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Başkan Işıkver mesajında deprem felaketinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala acısını ilk günkü gibi hissetiklerini belirtti. 

Başkan Işıkver mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak deprem anından itibaren hemşerilerimizin yanında olduk. Ancak, giden canları geri getirmek mümkün olmadığı için, her zaman depreme ve doğal afetlere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini ortaya koymuştur.

Şüphesiz ki ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Burada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir. Yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkanlarını kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımız ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman depreme hazırlıklı olmamız ve yaşanan bu büyük acıdan ders çıkarmamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının şehrimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."