'Herkes İnancını Özgürce Yaşayabilmeli'

Elazığ'ın tanıtımına önemli katkıda bulunan ve bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivaline, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol katılarak, gençlere seslendi...

'Herkes İnancını  Özgürce Yaşayabilmeli'

Elazığ'ın tanıtımına önemli katkıda bulunan ve bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali başladı. 

Festivalde sahneye çıkarak gençlere seslenen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Sevgili gençler, yaşamınızın her alanında devletinize olan bağlılıktan vatanınıza olan sadakatten asla vazgeçmeyin" dedi.

'Herkes Özgürce İnancını Yaşayabilmeli'

"HERKES ÖZGÜRCE İNANCINI YAŞAYABİLMELİ"
Milletvekili Erol festivalde yaptığı konuşmada; "Vatanımızın bayrağımızın güvencesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri gençler, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sevgili gençler, yaşamınızın her alanında Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini cumhuriyetin değerlerini savunun. Sevgili gençler, yaşamınızın her alanında devletinize olan bağlılıktan vatanınıza olan sadakatten asla vazgeçmeyin. Sevgili gençler, yaşamınızın her alanında 12 Eylül faşist rejimine 28 Şubat faşist rejimine karşı çıkın ve dik durun.'' dedi.

İrem Dericinin Elazığ’da ki konserine gelememesine değinen Erol,"İnsanların özgürlüğüne müdahale eden bu zihniyet Sanatçı arkadaşımızın Elazığ’da sahneye çıkmasına engel oldu" dedi.

''İNSANLARIN ÖZGÜRLÜĞÜNE MÜDAHALE EDEN ZİHNİYET''
Sanatçı İrem Derici'nin Elazığ'a gelmesini istemeyenlere de seslenen Milletvekili Erol; "İnsanların özgürlüğüne müdahale eden zihniyet bu sanatçımızın Elazığ’da sahneye çıkmasına ne yazık ki engel oldu. Bu ülkede herkes özgürce düşüncelerini savunabilmelidir. Bu ülkede herkes özgürce inançlarını yaşayabilmelidir. Gençler, siz Türkiye’nin geleceğisiniz. Siz bu ülkenin umudusunuz ve siz Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olarak Cumhuriyetin değerlerinin gerçek sahiplerisiniz. Sizlere diyorum ki yaşasın Demokrasi yaşasın Cumhuriyet yaşasın devletimiz yaşasın vatanımız ve yaşasın Mustafa Kemal Atatürk” ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞLARIN YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILANDI
Festivale girdiği ilk andan itibaren vatandaşların alkışlarıyla karşılanan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, stantları tek tek gezerken, vatandaşların yoğun sevgisi ile karşılandı. Vatandaşlarla teker teker fotoğraf çekip muhabbet eden Milletvekili Erol, daha sonra alandan ayrıldı. 

'Herkes Özgürce İnancını Yaşayabilmeli'