İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi Faaliyetlerine Başladı

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışı gerçekleştirdiği Türkiye'nin tek, Avrupa'nın ise en büyük İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi faaliyetleri başladı.

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi Faaliyetlerine Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde pandemi kurallarına uygun bir şekilde başlayan faaliyetler kapsamında gençlere yönelik ‘Proje Döngüsü ve Yönetimi’ eğitimi bugün başladı.

Fırat Kalkınma Ajansı destekleri ile Elazığ Valiliği, Elazığ İl Özel İdaresi, Fırat Üniversitesi ve Elazığ Belediyesi ortaklığında yapılan, 18-30 yaş arası gençlerin yer aldığı eğitim programında proje fikrinin belirlenmesi, sorun, paydaş, hedef ve strateji analizleri, faaliyetlerin ve kaynakların planlanması konusunda katılımcılar eğitiliyor. 

Ücretsiz bir şekilde katılımın sağlandığı ve 321 kişinin başvurduğu eğitim programı pandemi kuralları çerçevesinde 30 kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor. 4 gün sürecek eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecek. İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitimler periyodik olarak birçok tema da devam edecek.