'Konunun Takipçisi Olacağız'

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Baskil'de ki kayısı ağaçlarında yaşanan don olayı ile ilgili bir açıklama yayımladı.

'Konunun Takipçisi Olacağız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi ile çiçek açan kayısı ağaçlarını don vurdu. MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver yaptığı açıklamada, konunun takipçisi olacaklarını ve çiftçiler için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Başkan Işıkver yaptığı açıklamada, “13 Nisan 2022'yi 14 Nisan 2022'ye bağlayan gece, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeni ile Baskil İlçemizde çiçek açan kayısı ağaçlarını don vurduğunu büyük teessür ile öğrenmiş bulunduk. Durumu öğrenir öğrenmez Baskil İlçe teşkilatımızla yapmış olduğunuz çalışmalar sonucunda birçok bölgede çiftçilerimizin almış olduğu önlemlere (fıskiye sulama, sisleme, ateş yakma) rağmen %80 oranında ve kalan bölgelerde %100 oranında hasar olduğu tespit edilmiştir. Baskil'de tek geçim kaynakları kayısı olan çiftçilerimiz geçen yılda benzer bir felaketle yıpranmış ve mağdur olmuştur. Halihazırda ekonomik sıkıntı içinde olan çiftçilerimiz ile yapılan birebir iletişim ve hasar tespitleri sonucunda Baskilli çiftçilerimizin Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatiflerine ve benzer kooperatiflere olan borçlarının faizsiz ertelenmesi ve dekar başına belirli bir tarımsal desteğin verilmesi hususunda gerekli çalışmaların yapılması için, Milliyetçi Hareket Partisi olarak konunun takipçisi olacak ve elimizden geleni yapacağımızı belirtiriz. Baskilli hemşehrilerimizin her zaman olduğu gibi yanınızdayız, tüm çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz”