Lütfen Kurallara Uyalım Elazığ!

Elazığ'da bir süre kontrol altına alınan koronavirüs salgını seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla birlikte her geçen gün artmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Elazığ'da Mart ayından bugüne kadar geçen süreçte son günlerde en yüksek vaka sayısı görüldü.

Lütfen Kurallara Uyalım Elazığ!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye'de koronavirüsle mücadelede 1 Haziran itibarıyla hayata geçen kontrollü normalleşme süreciyle Elazığ’da oluşan rehavet, vakalarda artışa neden oldu. Türkiye'de 11 Mart günü ilk koronavirüsün tespit edilmesiyle başlayan pandemi sürecinde başarılı çalışmalarla gündeme gelen Elazığ’da son günlerde artan vakalar tedirginliğe yol açıyor. Ramazan Bayramı öncesine kadar 20 gün boyunca yeni bir vakanın görülmediği Elazığ’da ramazan bayramı tatiliyle birlikte vakalar yeniden görülmeye başlamıştı.

VALİ KALDIRIM, 29 MAYISA KADAR OLAN SAYIYI AÇIKLAMIŞTI
Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 29 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada, “Kentte şu ana kadar salgın nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti, toplamda salgına yakalananlardan 69'u hastanelerde tedaviye alındı. Şu anda hastanelerde 10 kişinin tedavi görüyor” demişti.

1 HAZİRAN İTİBARİYLE ARTIŞ DEVAM ETTİ
Ancak 1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecinin de başlamasıyla birlikte süreç içerisinde Elazığ’daki vaka sayısı artmaya devam etti.

ELAZIĞ'DA VAKA SAYISI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTI
Edinilen bilgiye göre Elazığ’da vaka sayısı bugüne kadar görülen vaka sayısının zirvesine çıktı. 11 Mart tarihinden bu yana Elazığ’da bugün hastanede yatan vaka sayısı en üst seviyeye ulaştığı öğrenildi.    Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler filyasyon çalışmalarıyla beraber apartman karantinalarını sürdürürken vatandaşlardan dikkatli olunmaları istendi. Vaka sayısının her geçen gün arttığı Elazığ’da vatandaşlardan sosyal mesafe, maske ve el hijyeni konularına riayet etmeleri gerektiği ifade edildi.


Kaynak: elazığsonhaber.com