Meteoroloji Elazığlıları Uyardı!

AFAD, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre Elazığ dahil 15 il için sarı, 4 il için turuncu kodlu uyarıda bulundu.

Meteoroloji Elazığlıları Uyardı!

AFAD'dan yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre, Elazığ dahil 15 il için sarı, 4 il için turuncu kodlu uyarıda bulunuldu.

Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışların olması beklendiği belirtildi.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR GELİYOR
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağmurlu olarak geçeceği, yağışların Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği, Rüzgârların kuzeyli yönlerden orta ve kuvvetli, yer yer fırtına(70-90 km/saat)şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Bölge genelinde Rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (70-90 km/saat şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar v.b. gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.