MHP'li Dilek'ten Sert Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek, İsaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebedin Ergün'ün asılsız iddia ve ithamlarına sert cevap verdi…

MHP'li Dilek'ten Sert Açıklama!

Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclis Üyesi Osman Dilek, bir firmanın Uluova Sulama Projesi sınırları içerisinde yapacağı GES santralinin projenin yararına olmayacağını belirterek ilgili firmanın MHP ile ilgili söylemlerine sert bir yanıt verdi.

MHP'li Dilek, İsaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ebedin Ergün’ün cevap hakkını kullanıyorum gerekçesiyle yerel bir yayın organına verdiği beyanatların asılsız olduğunu belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisini  karalamaya çalışmak, partimize karşı itibar suikastçiliğine yeltenmek, amiyane tartışmalar içinde ismini zikretmek kimsenin hakkı olmadığı gibi haddine de değildir.”dedi.

"MHP'Yİ KİMSE ZAN ALTINDA BIRAKAMAZ"
Söz konusu şahsın, Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Grubunu zan altında bırakarak İl Genel Meclisi Grubunu dolayısıyla da temsil etmiş oldukları Milliyetçi Hareket Partisi’nin sahip olduğu şahs-ı maneviyeyi itibarsızlaştırmaya çalışmak ve hedef göstermek gafletinde bulunduğunu ifade eden Dilek; “Öncelikle; bilge lider sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendinin de defaatle  belirttiği istikamet üzere önce ülkem ve milletim düsturunu şiar edinmiş, ülkesinin ve milletinin üstün menfaatlerini koruma noktasında gözünü kırpmadan ölüme yürüyebilen serdengeçtilerin mensubu olduğu, hak ve hukuku her daim gözeten, adaletin tecellisi için amansız bir mücadele yürüten, şehitlerimizin ve cennetmekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin emaneti Milliyetçi Hareket Partisini  karalamaya çalışmak, partimize karşı itibar suikastçiliğine yeltenmek, amiyane tartışmalar içinde ismini zikretmek kimsenin hakkı olmadığı gibi haddine de değildir.”dedi.  

Osman Dilek açıklamasının devamında şunları söyledi;

"PARMAK SALLAYARAK KİMSE MHP'Yİ TEHTİD EDEMEZ"
“Bahse konu zat beyanlarında, İl Genel Meclisi Grubumuzu art niyetli, çamur at izi kalsın şeklinde davranan, sermaye düşmanı olarak töhmet altında bırakmıştır.  İl Genel Meclisi Grubumuzun hiçbir şekilde ne kendisinin ne de firmasının ismini anmadan ilimizin üstün menfaatlerini göz önüne alarak yaptığı itirazları kişiselleştirerek İl Genel Meclisi Grubumuzu kendisini, firmasını, diğer il genel meclisi üyelerini ve hem de devlet kurumlarını zan altında bırakmakla suçlamak bu zatın hezeyanlarından başla bir şey değildir. Bu zat hızını alamayarak pervasızca tutumunu devam ettirmiş ve İl Genel Meclisi Grubumuzun peşini bırakmayacağını söyleyerek İl Genel Meclisi Grubumuzdan hesap sormaya cüret etmiştir.  Bilindiği üzere Milliyetçi Hareket Partisine izansızca saldırdıktan sonra ettiği laflardan nedamet duyan birçok zevatın da tecrübe ettiği gibi bu zat da anlayacaktır ki Milliyetçi Hareket Partisi önüne gelenin parmak sallayarak tehdit edebileceği alelade bir parti değildir.”

"TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"
“Partimizin manevi şahsında temsilen yaptığımız her iş ve işlemde, attığımız her adımda başımız dik alnımız açıktır. Şahsın tazminat davası açacağı yönündeki iddiasının takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna ilan ediyoruz. En tabii hakkını kullanarak ilimizin yüksek menfaatlerini korumaya çalışan grubumuzu akıl almaz iddialarla itham etmeye çalışan bu şahsın açacağı tazminat davasını ne ile gerekçelendireceği tarafımızca merak edilmektedir. Kendisinden, firmasından ya da yapmayı planladığı güneş enerji santralinden bağımsız olarak, Elazığ Uluova Sulaması Rehabilitasyonu Uygulama Projeleri Yapımı işi kapsamında projelendirilen sulama sahası içerisinde kalan alanın tarım arazisi dışında her ne ad altında olursa olsun başka amaçla kullanımının abesle iştigal edeceğini, ilimizin ve yüksek tarımsal verime sahip o bölgenin yararına olmayacağını tekrar ederek İl Genel Meclisi Grubumuzca yapılan itirazı kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.”

"ŞAHSI, ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ"
“Daha öncede ifade ettiğimiz üzere, İl Genel Meclisi Grubumuzun en tabii hakkını kullanarak, grubu oluşturan il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızın hür iradeleri ile yapılan istişareler sonucu kendilerine verilen yetkiler çerçevesinde İl Genel Meclisinde oy çokluğu ile alınan karara muhalefet etmesini farklı noktalara çekerek, İl Genel Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grubunu akıl almaz iddialarla töhmet altında bırakarak hedef göstermeye çalışan Ebedin ERGÜN isimli şahsı partimizden ve İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızdan özür dilemeye davet ediyor, dün ve bugün olduğu gibi bundan sonrada her zaman ülkemizin ve milletimizin hizmetkarı olacağımızı, hiçbir tehdide aldırmadan ilimizin ve hemşerilerimizin üstün menfaatlerinin korunması için yorulmadan, dinlenmeden azimle çalışacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz."