Milletvekili Balık Beraat Kandilini Kutladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlandı. Balık "Yaşadığımız zorluklar karşısındaki metanetli tavrımızın Allah katında nice kolaylığın müjdecisi olacağını unutmayalım"dedi.

Milletvekili Balık Beraat Kandilini Kutladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık'ın Beraat kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;  

"Dünyanın küresel bir salgınla mücadele ettiği bu zor günlerde mübarek Berat Kandili’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, İslam aleminin Berat Gecesini tebrik ediyorum.
İçinde bulunduğumuz üç aylar gafletten uyanmanın, kulluk bilinciyle arınmanın adıdır. Recep ayından sonra, ruhen ve bedenen Ramazan’a hazırlandığımız Şaban ayındayız. Şaban’ın ortasında parlayan Berat Gecesi ise af ve afiyete kavuşmanın Allah’a kullukta gizli olduğunu hatırlatır bize. Yaşadığımız zorluklar karşısındaki metanetli tavrımızın Allah katında nice kolaylığın müjdecisi olacağını unutmayalım. En hafifinden en ağırına kadar hastalık dünya imtihanlarından biridir. Tarih boyunca pek çok hastalık Allah’ın yardımı ve insanların gayretli araştırmaları ile tedavi edilmiştir. Bugün dünyaya yayılan COVID-19 virüsün de inşallah şifası bulunacaktır.

Bizlere düşen tedbir almaktır. Meseleyi hafife almadan, korku ve paniğe kapılmadan bu salgın ile mücadele etmek hepimizin görevidir. Bu vesileyle içinde bulunduğumuz mübarek üç ayların ve Berat Gecesinin milletimize, ümmet-i Muhammed’e hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyor, bu zor günleri atlatarak sağlıkla, huzurla Ramazan’a kavuşmayı diliyorum."