Modern ve Çağdaş Sanat Sergisi Açıldı

Elazığ'da Modern ve Çağdaş Sanat Sergisi Açıldı

Modern ve Çağdaş Sanat Sergisi Açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Portekiz'in Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen sergi Elazığ’da açıldı

"Portekiz ve Portekizce konuşan dünyaya bağlanma: Modern Ve Çağdaş Sanat Sergisi"nin açılışı Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşti. Sergiye Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın yanı sıra birçok sanatsever katıldı.

Sergi açılışında konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık; ‘‘Bugün Büyük Elçimiz PAULA LEAL DA SİLVA ve kültür ateşelerinin ilimizde bir sergi açması münasebetiyle birlikteyiz. Ülkemizin ve insanlarımızın en çok aşina olduğu ve sıklıkla ismini duyduğu ülkelerin başında gelir Portekiz. Portekiz’in insanları da aynı Türk insanları gibi sıcakkanlı. Bu sergiye gelmeden önce kendileriyle yapmış olduğum sohbette gördüm ki bayan Da Silva 4 yıldır görev yapmış olduğu Türkiye’de ülkemizi çok sevmiş, insanlarımızı çok sevmiş ve aynı sıcaklık ile bizden birisi olmuş. Kendisi burada eğitim gören 30 adet Suriyeli çocuğumuza da hediye düşündü” dedi.

Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Paula Leal Da Silva ‘da serginin amacından bahsetti.

Büyükelçi Silva; ‘‘Bu şehirde bulunmak benim için bir onurdur. Bugün ki sergimiz çini sanatı aracılığıyla Portekiz’de ki hikayeleri anlatıyor. Bu çiniler bizim kültürümüzün bir parçası ve bunu Türkiye ile de paylaşıyoruz”  ifadelerini kullandı.