Prof. Çoban, Palu İlçesini Ziyaret Etti

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı ve MHP Elazığ Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Palu'da vatandaşlarla buluştu.

Prof. Çoban, Palu İlçesini Ziyaret Etti

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) Başkanı ve MHP Elazığ Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Bilal Çoban seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çoban, Palu’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Adayı Adayı Çoban ilk olarak MHP Palu İlçe Başkanlığını ziyaret ederek ilçe yöneticileriyle ve partililerle bir araya geldi.

Çoban, Palu İlçesini Ziyaret Eti

Ziyaretinde açıklamalarda bulunan Çoban, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin önemli olduğu vurgulayarak; “Değerli kardeşlerim, hepinizin çok yakından bildiği gibi çok uzun bir süreden beri siyasetin içerisinde yer almaktayım. Siyaseti bir hırs veya bir makama ulaşma arzusu ile yapmadığımı birçok kez dile getirdim. Şehrimizin çözüm bekleyen onlarca sorunu var. Bu sorunların çözümü için onlarca proje hazırladık. Bunların çok az bir kısmı gayretlerimizle hayat bulurken diğerlerinin neredeyse hiç biri siyasetçilerimizin maalesef gündeminde yer almadı. Vatandaşımızın beklentileri ve sorunları artarken çözüm bekleyen onlarca konuda inisiyatif alan muhatap maalesef bulamıyoruz. İşte Bilal Çoban’ı siyasette aktif olmaya zorlayan temel neden budur. Kimse yapmıyorsa biz yapmaya talibiz. Onun için sahadayım” dedi.

Çoban, Palu İlçesini Ziyaret Eti

“ELAZIĞ’IN ÇÖZÜMSÜZ HİÇBİR SORUNU YOKTUR”
Partililere seslenen Çoban, “Değerli kardeşlerim, bugün bu Aziz şehrin kadim kültürünün en yüksek iradeyle temsil edildiği Palu’dayım. Sizlerle birlikte olmaktan gerçekten çok büyük bir mutluluk duyuyorum. 80 yaşını geçmiş insanımızın gözlerimin içine baktığında umut dolu olduğunu görüyorum. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın her birinin umudu olmuş durumdayız. Bu çok kolay elde edilmiyor. Bedeller ödeyerek bu noktaya geldik. Hiçbir çıkar ve menfaat odağına asla pirim vermedik. Hiçbir baskı, reddedilmesi her insana nasip olmayacak teklifleri elimizin tersiyle ittik. Çünkü önceliğimiz bu Aziz topraklara ve herşeyin en iyisine layık olan siz kardeşlerime hizmet etmektir.  Elazığ Kurtuluş Planını yazdık. Her ilçe, il merkezi hatta belde bazlı projeler var. Bu projelerin her biri bu şehrin sanayileşme, madencilik, turizm, eğitim, sağlık, gençlik, şehirleşme gibi aklınıza gelecek onlarca alanı kapsıyor. Şunu çok iyi görüyoruz. Bu şehrin çözümsüz hiçbir sorunu yok. Temel sorun siyasi sahipsizliktir. 14 Mayıs sonrası yeni bir dönemi bu şehirde başlatmak istiyoruz. Vekil statüsünü sıradanlaşmaktan yukarı çekerek bu şehir için mücadele eden bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Bir şehrin su bekleyen verimli ovaları 30 yıl bekler mi? Bu nasıl bir siyasi yaklaşım nasıl bir temsildir? Bu düzeni hep birlikte aşacağız. Bu şehirde hiç elini sıkmadığımız bir tek vatandaşımız neredeyse kalmamıştır. Dolayısı ile toplumun neredeyse her kesiminin oyunu alabilecek tek aday profili çok şükür bu şehirde biziz. Bunu biz söylemiyoruz. Yapılan tüm kamuoyu yoklamaları ve çeşitli çalışma gruplarımızda bunu görüyoruz. Sizler de her ortamda her konuştuğunuz vatandaşımızla bunu çok rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan MHP Milletvekili aday adayı Çoban, Palu ziyaretleri kapsamında esnaf, işyeri ve taziye, STK ve kanaat önderlerini de ziyaret ederek seçmenlerden destek istedi.

Çoban, Palu İlçesini Ziyaret Eti