Saadet Partisi Teşkilatından Hayvan Pazarı Esnafına Ziyaret

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve yönetim kurulu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesindeki hayvan pazarını ziyaret etti.

Saadet Partisi Teşkilatından Hayvan Pazarı Esnafına Ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Başkanı Akın, Organize Sanayi Bölgesi Hayvan  pazardaki alıcı ve satıcıların sorunlarını dinledi ve çözümlerinin neler olduğu konusunda istişarede bulundular.

AKIN:İNSANLARIMIZIN PROBLEMLERİNİ DAHA İYİ ANLAMAK İÇİN BURADAYIZ

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, “Vatandaşımızın gerçek problemini dinlemek üzere hayvan pazarına geldik. Burada ki insanlarımızın problemlerini daha iyi anlamak için buradayız. Biz insanlarımızla ancak konuşarak onların arasında olarak gerçek problemlerini anlayabiliriz. Onların gerçek problemlerini öğrenebiliriz. Gelip gördük satıcılarla alıcılarla görüştük.

Gelip bu vatandaşlarımız ile konuşup onlar ile istişare etmek gerekiyor. Bakınız hayvancılıkla uğraşan çoğu insanımız hayvanlarının hepsini satmak zorunda kaldılar neden çünkü yem fiyatları son derece pahalı ve yüksek.Tarımla uğraşan vatandaşlarımız, mazot fiyatları, gübre fiyatları yüksek olduğu için bu sefer ucuz arpa buğday ve yem çıkaramıyorlar.

Dolayısıyla olan hem tarım ile uğraşan hemde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza oluyor. Çok acilen mazot ve gübre fiyatları aşağı çekilmelidir. Hiçbir ülke yok ki çiftçisini böyle fahiş bir mazot fiyatıyla ezmiş olsun. Allah rızası için bari çiftçiye verilen mazottan vergiyi kaldırın ve çiftçinin, hayvancılıkla uğraşanın üzerinden elinizi çekin.

Akabinde ben bu noktada yem fiyatlarına çok acil bir şekilde müdahale edilmesi gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum. Bu vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretilmeli.  Bu anlamda bu kardeşlerimizin sorunları çok acil bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Biz bu vatandaşlarımızı desteklemediğimiz sürece hiçbir şekilde ülkenin ekonomisini kalkındırmamız mümkün değil.

Bu vatandaşlarımızın duasını almak da mümkün değil. Vatandaşlarımız korkusundan çekingenliğinden hiçbir şekilde sesini çıkaramıyor. Hatta bazen kamera önünde bile görülmek istemiyor. Öyle bir algı öyle bir baskı oluşmuş ki bazen fotoğraf karesine bile girmek istemiyor.
 

Maalesef böyle baskı altına alınmış toplum gözlerimizin önünde inim inim inliyor maalesef. Biz burada ki vatandaşlarımızın inşallah sorunlarına gerçek anlamda çözüm bulabilmek için buradayız” dedi.