Sivrice'de Termal Su Aramalarına Başlandı

Elazığ’da, Karakoçan ve Cip Köyünde çıkan termal sulardan sonra İl Özel İdaresi ekipleri Sivrice ilçesinde de jeotermal su için aramalara başladı.

Sivrice'de Termal Su Aramalarına Başlandı Elazığ Güncel

Karakoçan ve Cip köyünde bulunan ve 2 bin 800 metre derinliğinde çıkan 60 derece sıcaklıkta olan Cip Köyü Jeotermal suyun ardından Elazığ’da jeotermal su aramaları çalışmaları hız kazandı.

Bu kapsamda İl Özel İdaresi ekipleri Sivrice ilçesinde de termal su aramalarına başladı. 

Yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “İlimizde jeotermal varlığının ortaya çıkarılması ve yatırım imkânlarının belirlenmesi amacıyla Sivrice ilçesinde jeotermal suyu bulunma potansiyeli olan bölgelerde ön etüt çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.  Etüt maliyetinin idaremizce karşılandığı çalışmada jeotermal kaynakların belirlenmesi adına gerekli olan jeofizik etüt çalışmaları MTA teknik elemanlarınca yürütülmektedir.’’dedi.

Sabuncu,’’Belirlenen bölgelerde etüt çalışmalarının yapılabilmesi için gerekli olan ruhsatlar Maden İşleri Genel Müdürlüğünden alınmıştır.Yapılan çalışmaların temel amacı ilimizin jeotermal kaynak potansiyelinin ortaya konulması ve ilimizin zengin turizm potansiyeline termal turizmini de ilave etmektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom