Tarım Yazarı Yıldırım'dan ETSO Standına Ziyaret

Ülkemizin en önemli tarım yazarlarından biri olan Ali Ekber Yıldırım Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) kapsamında Elazığ TSO yöneticileri ve profesyonelleriyle biraraya geldi. Yıldırım Elazığ TSO'nun tarımsal kalkınma kooperatiflerinin bugün ülkemizin en önemli kırsal kalkınma modeline örnek olduğunun altını çizerek, Elazığ TSO'yu kutladı…

Tarım Yazarı Yıldırım'dan ETSO Standına Ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

YÖREX Fuar alanında Elazığ standını ziyaret ederek Meclis Üyesi Mustafa Tunç, Genel Sekreter M.Mehmet Karabulut ve Basın Halkla İlişikler Müdürü Etem Yalın ile görüşen Dünya Gazetesi Yazarı ve Ülkemizin en önemli tarım yazarlarından biri olan Ali Ekber Yıldırım, Elazığ TSO’nun tarımsal kalkınma kooperatifleri ve birlikleri hakkında bilgiler aldı.

"ELAZIĞ BİZİM ÖZ MEMLEKETİMİZ"
Küresel ısınma, doğal kaynakların azalması, enrejide yaşanan sorunlar ve pandemi sürecinde tüm dünyanın çok ciddi bir şekilde gıdada sorun yaşayabileceğine işaret eden Yıldırım, “Bugün tüm halkımızın belini büken ve haberlere konu olan gıda fiyatlarındaki artış, artık hem yerelde hem de küresel boyutları ile masaya yatırılması ve tüm yönleri ile değerlendirilerek yönetişim modeli ile değerlendirilmesi gereken bir husus. Bir çok panel ve söyleşilerde dile getiriyorum. Artık sürdürülebilir bir tarım politikasına ihtiyacımız var. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Asilhan Arslan iki yıl önce İzmir’de ziyaretimize gelerek düşündüklerini paylaşmış ve biz de kendisine tecrübelerimiz ışığında bilgilerimizi paylaşmıştık. Bugün Elazığ TSO Profesyonellerinden aldığım bilgilere baktığımda iki yılda çok önemli mesafeler alınmış. Öncelikle Sayın Başkanı ve tüm ekibi tebrik ediyorum. Elazığ bizim öz memleketimiz. Buradan Türkiye’ye örnek olacak modellerin çıkması bizleri gururlandırıyor. İhtiyaç duyulacak her zaman Elazığ’ın yanındayım." dedi. 

"ETSO'NUN YAYINLARINI ÇOK BEĞENDİM"
Özellikle Oda tarafından hazırlanmış olan Coğrafi Ürünlerle ilgili yayını çok beğendiğini ifade eden Yıldırım; "Emeği geçenleri kutluyorum. Hem ürünlerimize sahip çıkılması hem de tanıtılması çok değerli. Bugün fuar kapsamında önemli görüşmeler yaptım. Çok değerli görüş ve beklentileri aldım. Sizlerin tespit ve görüşleri çok önemli. İnşallah Elazığ ve yöresinin her biri diğerinden kıymetli olan tüm değerleri yüksek katma değerli ürünlere dönüştürerek hem iç Pazar hem de ihracat potansiyeline yükselir. Ülkemizin bu potansiyele sahip olduğunu fuarı gezince daha iyi görüyoruz. Eksikliklerimiz çok fazla var. Standartlara uygun üretim, paketleme, sevkiyat, markalaşma gibi. Umuyorum bu süreçleri de hızlıca aşarız. En kısa sürede Elazığ’da sizlerle bir araya gelme dileklerimle tüm hemşerilerine sizler aracılığı ile selamlarımı gönderiyorum” difadelerini kullandı.