'Tatilde Hayatı Öğrenmeye Çalışın'

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Elazığ ‘da 8.769 Öğretmen, 497 eğitim kurumun da öğrenim gören 128 bin öğrenci ile 2018-2019 Eğitim ve Öğrenim yılını tamamladıklarını belirterek,’’Karneyi çocuğunuzun kişilik değerlendirmesi olarak görmemelisiniz, karne sizin karneniz.’’diye konuştu.

'Tatilde Hayatı Öğrenmeye Çalışın' Politika

Başarıyı etkileyen sadece çocuğun yeterli düzeyde çalışıp çalışmaması değildir diyen Elazığ Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk,’’Sizin çocuğunuza yönelik tutumunuz, sorunlarıyla ilgilenip-ilgilenmemeniz, evde uygun çalışma ortamı olup olmaması vb. birçok faktör çocuğunuzun başarısı üzerinde etkilidir.’’diye konuştu.

Gürtürk, ”Çocuğunuza, karnesindeki düşük notlardan dolayı üzüntünüzü belirtebilirsiniz. Ancak kötü notlar yüzünden çocuğunuzun kişiliğini örselemek yerine onları cesaretlendirmek, başkalarıyla kıyaslama yapmadan telafi etmesi için onu desteklemek en doğru yoldur. Bundan sonraki süreçte onun olumlu özelliklerini ön plana çıkararak yüreklendirmek ve cesaretlendirmek, sonrasında ise mevcut durumla ilgili eksikliklerin ne olduğunu tespit edip aynı hataları bir sonraki yıl yapmaması yönünde ortak bir paydada buluşmak  onun hem özgüvenini hem de cesaretini arttıracak ve durumu içselleştirmesini sağlayacaktır. En önemlisi de sonuç ne olursa olsun onu sevdiğinizi, değer verdiğinizi göstermeniz çok önemlidir. Sonuç olarak o karnenin sizin karneniz olduğunu düşünerek değerlendirmenizi öneririz.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom