Vali Kaldırım'dan Bir Müjde Daha!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ için büyük önem taşıyan tarıma dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi projesinin onaylandığını açıkladı.

Vali Kaldırım'dan Bir Müjde Daha!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ilimizde yeni kurulan ‘Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB’ alanında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Elazığ Ticaret Borsası’nda Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ETSO Başkanı Asilhan Arslan ve Ticaret Borsası başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ın katılımları ile yapılan toplantının ardından bölgeye giden Vali Kaldırım ve Başkan Dumandağ yetkililerden bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Kaldırım, “Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız bir proje. İlimiz zaten bir dönem hayvancılıkta Türkiye’de çok önemli bir merkez olmuş. Hayvansal üretimde ön plana çıkmış, ön sıralarda yer almış bir il. Şu anda da bu potansiyeli artırmak için tekrar eski konuma getirmek için tarım ve hayvancılıkta bir cazibe merkezi olması için Ticaret Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Elazığ Belediyesi ve bütün paydaşlarımızla beraber çalışmalar yürütüyoruz. İyi bir aşamaya geldik ve proje onaylandı malumunuz bakanlıkta. Hem Tarım Bakanımıza hem de Tarım Bakan Yardımcımız ve hemşehrimiz Hadi Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Projeyi yakınen takip edip onaylatan milletvekillerimizede ayrıca teşekkür ediyorum. Şimdiki aşama parselizasyon, imar planlamalarının yapılması, alt yapı projelerinin bir an önce tamamlanması ve ihaleye çıkılması. Bu süreç inşallah en kısa sürede tamamlanacaktır. Dün Tarım Bakanlığında ekipler gelip çalışmalarını yaptılar. Yer seçimi ve teslimi çalışmalarıda tamamlanmış olacak. Akabinde inşallah tüzel kişilik hemen oluşturulacaktır. Yönetim kurulu müteşebbis heyeti oluşmuş durumdadır. İnşallah buranın en kısa zaman altyapısını da tamamlayıp yatırımcıya verme noktasında bir tasarrufumuz olmuş olacaktır. Ticaret Borsamız öncesinde bir çalışma yapıp, talepleri topladı. Çok yoğun bir talep var. Şehir içinde kalan besiciler var. Yeni yatırımcılar var. Yapacağımız alanın kapasitesi yaklaşık 13500 baş hayvan kapasiteli bir alan. Yoğun bir talep alıyoruz. İkinci ihtisas besi OSB ile ilgili de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda emeği herkesi kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bakmadan Geçme