'Yeni ve Güvenli Bir Elazığ İnşa Edildi'

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 24 Ocak Depremi'nin 2. yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

'Yeni ve Güvenli Bir Elazığ İnşa Edildi'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ depreminin 2. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında depremden sonra yeni ve güvenli bir Elazığ'ın hızla inşa edildiğini belirtti.

Milletvekili Bulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"MEKANLARI CENNET OLSUN"

“İki yıl önce bugün 24 Ocak depremini yaşadık. Ömrümüzün en uzun gecesiydi. 6.8 şiddetinde gerçekleşen deprem her birimizin hayatında ölümsüz etkiler ve izler bıraktı. Deprem şehitlerimizi özlemle, acıyla ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Kabirleri pür nur dolsun. Geride kalan yakınlarına sabırlar diliyorum. O gece yaralanan tedavi gören tüm kardeşlerime tekraren geçmiş olsun diyorum."

"ELAZIĞ HALKI DAYANIŞMA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ"
"Deprem olduğu andan itibaren Elazığ halkı müthiş bir dayanışma örneği gösterdi. Her bir hemşehrimden Rabbim ebeden razı olsun. Tüm Türkiye’nin kalbi bizlerle birlikte attı ve bir an için olsa dahi bizi yalnız bırakmadılar. Deprem olduğu ilk andan bugüne devletimiz tüm imkanlarıyla Elazığ’ımızda bizlerin yanında oldu. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatlarıyla şehrimize gelen İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Dğş. Bakanımız Sn. Murat Kurum, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca derhal koordinasyon kurulu oluşturarak süreci bizatihi yönettiler. Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Teşkilatlarımız sürekli sahadaydı. Sivil toplum kuruluşlarımız, gönüllülerimiz, hayırseverlerimiz bizleri yalnız bırakmadılar."

"DEVLETİMİZ VAR OLSUN"
"Depremden sonra yeni ve güvenli bir Elazığ hızla inşa edildi. Deprem sonrası çalışmalar hızla sona doğru ilerlemekte. Elazığ’da Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm hamlesi gerçekleştirildi. Devletimiz var olsun. Kıyamete kadar payidar olsun. Ömrümüzün en uzun gecesi 24 Ocak depreminin yıl dönümü vesilesiyle şehit olan kardeşlerime yeniden rahmet diliyorum. Acıları yüreğimizde tâzedir. Rabbim insanımızı ve tüm insanlığı her türlü afet ve beladan muhafaza eylesin.”