'Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi' Ödülü Elazığ'a Geldi

İstanbul'da düzenlenen Gelişen Türkiye Ödülleri kapsamında 2020 yılının 'En İyileri'nin belirlendiği törende, 'Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi' olarak Haberkent Gazetesi ödüle layık görüldü.

'Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi' Ödülü Elazığ'a Geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da tarafsız yayıncılık anlayışıyla yayın hayatını sürdüren, Haberkent Gazetesi büyük bir başarıya imza attı.

2020 yılının en iyilerinin seçildiği Gelişen Türkiye Ödülleri’nde Elazığ'da günlük olarak yayın hayatını sürdüren Haberkent Gazetesi ‘Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi’ ödülüne layık görüldü.

DE-BA Medya tarafından Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Gelişen Türkiye Ödülleri’ törenine Türkiye’nin seçkin iş insanları, siyaset, spor ve sanat camiasının önde gelen isimleri katılım sağladı. Ünlü oyuncu İbrahim Kendirci’nin sunduğu ve Türkiye’nin önde gelen firma ve markalarına ödül verildiği törende, ‘Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi’ ödülü Haberkent’e verildi. Görkemli ödül gecesinde, gazete adına ödülü, Haberkent Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Erol aldı.

'HABERKENT,  MİLLETTEN YANA YAYIN İLKESİNDEN TAVİZ VERMEYECEK'
Haberkent Gazetesi’ne verilen ödül dolayısıyla törende konuşma yapan Metin Erol, şunları kaydetti;  “Öncelikle Haberkent Gazetesi’ni, Yılın En Tarafsız Yerel Gazetesi ödülüne layık gördükleri için Gelişen Türkiye Ödülleri organizasyonuna şükranlarımı sunuyorum. Bilindiği üzere Elazığ, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan deprem felaketiyle sarsıldı. Bu süreçte şehrin ciddi anlamda sıkıntıları oluştu. Bu sıkıntıların en doğru şekilde kamuoyuna aktarılması adına elbette yayıncılık anlayışı gereği tarafsız olunması gerekir ancak, bizler tarafsızlık anlayışıyla birlikte haklı ve haksız durumunda da haklıdan yana bir politika yürütmeye çalıştık. Şunu rahatlıkla ifade edebilim ki, Haberkent Gazetesi, haklı ve milletten yana yayın ilkesinden taviz vermeyecektir, bu doğrultuda tüm ekibimiz ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum”