19 Mayıs Hava Durumu

Elazığ'da hava bugün nasıl olacak? Elazığ'da hava sıcaklıkları ne zaman artacak? Elazığ'da yağışlar ne zaman bitecek? İşte bütün detayları ile 19 Mayıs Güncel Hava Durumu...

19 Mayıs Hava Durumu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre ; Bölgemizde havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarların kuzeybatılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

UYARILAR: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir. Çiftçilerimizin yüksek sıcaklık dalgasından daha az etkilenmeleri için bu süreçte ekim-dikim, gübreleme ve ilaçlama faaliyetlerini günün serin saatlerinde yapmaları, sulama imkanı olan üreticilerimizin de sabah veya akşam saatlerinde sulama yapmaları etkili olacaktır.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU: Elazığ Merkez:    30    /    Az bulutlu ve açık.