22 Mayıs Hava Durumu

Elazığ'da hava bugün nasıl olacak? Elazığ'da hava sıcaklıkları ne zaman artacak? Elazığ'da yağışlar ne zaman bitecek? İşte bütün detayları ile 22 Mayıs Güncel Hava Durumu...

22 Mayıs Hava Durumu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, Bingöl ve Tunceli'de yer yer sağanak gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Güney ve güney batılı (lodos) yönlerden orta kuvvette esecek rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına, Malatya ve Adıyaman çevrelerinde fırtına ve zaman zaman tam fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.  

UYARILAR: KUVVETLİ RÜZGAR: Bölgemizde öğle saatlerinden sonra rüzgarın güneybatı yönlerinden fırtına ve kuvvetli fırtına (50-80 Km/Saat), zaman zaman tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU: Elazığ Merkez:    32    /    Parçalı ve az bulutlu.