25 Mayıs Hava Durumu

Elazığ'da hava bugün nasıl olacak? Elazığ'da hava sıcaklıkları ne zaman artacak? Elazığ'da yağışlar ne zaman bitecek? İşte bütün detayları ile 25 Mayıs Güncel Hava Durumu...

25 Mayıs Hava Durumu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, Adıyaman ve Malatya sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; Bölgemizin yüksek kesimlerinde yağışların yer yer karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Rüzgarların kuzeyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli esmesi tahmin edilmektedir.

UYARILAR: Tunceli, Bingöl ve Elazığ'daki yağışların yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Malatya'nın kuzey çevrelerinin yüksek kesimlerinde hafif zirai don riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU: Elazığ Merkez:    19    /    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yer yer kuvvetli) .