80 Yıllık Soruna Milletvekili Bulut Neşteri Atıldı

İktidar partisinde önemli bir görevi üstlenen AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Metin Bulut, şehrin sorunlarının çözülmesi noktasında çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

80 Yıllık Soruna Milletvekili Bulut Neşteri Atıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şehrin sorunlarının çözülmesi noktasında ilgili bakanlıklara yaptığı çıkarmalarla adından sıkça bahsettiren AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut sayasinde bir sorun daha çözüme kavuşturuldı.

80 Yıllık Soruna Neşter Atıldı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından, eski devlet hastahanesine ait arazinin eğitim kampüsüne çevrilmesi noktasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen Milletvekili Bulut, bu kezde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü ziyaret ederek Karakoçan’ın yaklaşık 80 yıldır çözüm bekleyen bir sorununu gündeme getirdi.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut “Karakoçan ilçemizin 80 yıllık sorunu olan Yenimahalle, Kırkpınar ve Karşıyaka Mahallelerinin %60’ını kapsayan 3010 dönümlük tapu sorununun çözüme kavuşması için Elazığ İl Başkanımız Ramazan Gürgöze ile birlikte Adalet Bakanımız Sn. Abdulhamit Gül ile görüştük. Sorunun çözümü konusunda süreci başlatacağını söyleyen Adalet Bakanımıza yakın ilgisi ve hassasiyetinden dolayı teşekkür ederiz.” dedi. 

Başkan Akbaba Teşekkür Etti

Milletvekili Bulut’un açıklamalarının ardından Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba’da konuyla ilgili duyduğu memnuniyeti dile getirerek şu ifadelere yer verdi; 

“Sayın Milletvekilim Metin Bulut ve Sayın İl Başkanım Ramazan Gürgöze... İlçemizin 80 yıllık bu sorunun çözümü için yaptığınız bu girişimi KARAKOÇAN olarak ayakta alkışlıyoruz. Bu sorunumuz çözülürse KARAKOÇAN tarihine altın harflerle geçeceksiniz. Karakoçan adına Teşekkürler Sayın Vekilim, Teşekkürler Sayın İl Başkanım...”

"Karakoçan'ın Kabul Edilmiş Dualarısınız"

“Sayın İl Başkanım Ramazan Gürgöze ve Sayın Milletvekilim Metin Bulut...

Sizler KARAKOÇAN İlçesinin kabul edilmiş dualarısınız...” 

Tekstilkent İçin Önemli Bir Adım Atıldı

Öte yanda Milletvekili  Bulut Elazığ iş dünyası ve organize sanayisi adına son derece önem arz eden Tekstilkentle alakalı olarak da beraberinde ki heyetle birlikte Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Barış Yeniçeri’yi makamında ziyaret etti. Ziyareti sosyal medya hesabında paylaşan Bulut; 

“AK Parti Elazığ İl Başkanımız Ramazan Gürgöze ve Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk ile birlikte Elazığ OSB içerisindeki Tekstilkent ile alakalı altyapı ihalesinin yapılabilmesi için Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Barış Yeniçeri ile görüştük.

Tekstilkentimizin alt yapı ihalesi için gösterdiği çaba ve gayretlerinden dolayı Kalkınma Ajansı Genel Müdürüne teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.