AK Parti Elazığ İl Başkanlığı Yeni Hizmet Binasına Taşındı

Geçtiğimiz gün Elazığ'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da ziyaret ettiği AK Parti il başkanlığı yeni hizmet binasında taşınma telaşı devam ediyor. Bugünden itibaren yeni hizmet binalarında hizmet vereceklerini ifade eden İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, lüksten ve şatafattan uzak, şık bir bina dizayn ettiklerini söyledi…

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı Yeni Hizmet Binasına Taşındı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da gezdiği yeni il binasında şimdilerde yerleşme çalışmaları devam ediyor.

ÇALIŞMALAR 4 AY SÜRDÜ
AK Parti İl Teşkilatına yeni hizmet binasını kazandıran Başkan Şerafettin Yıldırım, dört aylık çalışmanın ardından yeni yerlerinde olduklarını söyleyerek, “Bugün bismillah dedik yeni yerimizde vatandaşlarımızı da kabul etmeye başladık. Ufak tefek eksikliklerimiz var. Bir taraftan vatandaşlarımızı kabul ederken bir taraftan da eksikliklerimizi tamamlıyoruz.4 aylık bir tadilat sürecinden sonra eski binamızdan yeni binamıza geçmiş olduk. Bu binamızın diğer binamıza göre çok fazla avantajları var. Özellikle fiziki mekan olarak büyük geniş, rahat ve otopark sorunumuz yok. Aynı zamanda vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip oturabileceği, dinlenebileceği, dertlerini ifade edebilecekleri bir ortam hazırladık” dedi.

YILDIRIM: SÜSLEME İLE FİZİKİ ŞARTLAR İYİLEŞMEZ
Başkan Yıldırım, vatandaşların sorunlarının çözüme kavuşturulması için bütün birimlerin bir arada olduğunu kaydederek, “Önemli olan vatandaşımız buraya girdiğinde çözülebilecek sorunlarının en ilgili birimde en uygun birimde kısa bir şekilde o birime yönlendirilip benimleyse benimle, kadın kolları, gençlik kolları, merkez ilçe neresiyse oraya yönlendirilip çözülmesi. Fiziki şart burada ortaya çıkar. Süsleme ile fiziki şartlar iyileşmez. Önemli olan insanlar bunu hangi gaye ile ne için kullanıyor” diye kaydetti.

YILDIRIM: VATANDAŞLARIMIZ BURAYA GELDİĞİNDE ONLARI BOŞ GÖNDERMEMELİYİZ
Fiziki mekanlara takılı kalmayacaklarını ifade eden Başkan Yıldırım, en ücradaki vatandaşa ulaşma çabasında olduklarını vurgulayarak, “Ben bunu biliyorum ki ben bu görevi başka bir süre sonra başka bir kardeşime teslim edeceğim, bir başka yönetimdeki insanlarımız gelecek. Binayı kullanmaya devam edecekler sonra başkaları gelecek. Anlamlı kılan her yetkilinin her döneme hitap eden insanların işlevsel anlamda vatandaşın hizmetine sunmak için bunu yapmaları. Yalnızca fiziki anlamda mekana takılı kalmak, orada zamanımızı geçirmek gibi bir şeyimiz yok. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde onları boş göndermemeliyiz. Bizim asıl işimiz sahada arazide olmak. Bunu da hiçbir şekilde kesintiye uğramadan yapacağız. En uçar köşede olan vatandaşımıza ulaşıp onunla muhatap olmalıyız. Çözüm odaklı yaklaşımımız her zaman her yerde olmazsa olmazımız olacak” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: NASIL BULDUNUZ SAYIN BAKANIM DEDİM ‘ÇOK GÜZEL’ DEDİ
Bakan Kurum’un ziyaretini değerlendiren Başkan Yıldırım, işlevi yüksek bir il başkanlığı yapmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Nasıl buldunuz sayın bakanım dedim çok güzel dedi Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin dedi. Önemli olan bizim insanlara dokunabilmek, onların sorunlarını çözebilmek dedim. İşlevi yüksek bir il binası yapmak istedik. Ben bunda büyük oranda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Zaman içerisinde vatandaşlarımız kendirli taktir edeceklerdir. Mutlaka eksiğimiz yanlışımız olacaktır onları da zaman içerisinde gidereceğiz” açıklamalarında bulundu.

YILDIRIM: LÜKSTEN VE ŞATAFATTAN UZAK, ŞIK BİR BİNA YAPMAYA ÇALIŞTIK
Başkan Yıldırım, “Lüksten ve şatafattan uzak, şık bir bina yapmaya çalıştık” diyerek, “Lüksten ve şatafattan uzak durduk. Ama şık olsun dedik. İkisi birbirinden farklıdır. Ben o ikisini birbirinden ayırt edebiliyorum. Görenlerinde bunu ayırt ettiğini düşünüyorum. Şu ana kadar çok olumlu tepkiler aldık. Fiziki mekanları anlamlı kılan orayı yöneten insanların hizmet anlayışı ve insanlara yaklaşım şekli önemlidir. Siz ne kadar sıcaksanız, ne kadar elinizi uzatabiliyorsanız, ne kadar insanlarla hemhal olabiliyorsanız fiziki mekanlar o kadar güzel olur. Siz insanlardan ne kadar uzak duruyorsanız, mesafeli duruyorsanız ya da sorun çözücü yaklaşımlardan uzaksanız fiziki mekanlar anlamlı kılınmaz ve soğuk yapılardır, soğuk kuruluşlardır. Biz sıcak kuruluşuz. Çadırda da olsak sıcak kuruluş, burada da olsak sıcak kuruluşuz” dedi.