Akıncılar Nevşehir'de Buluştu

Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın direktifleriyle kurulan 1980 öncesi en önemli gençlik hareketlerinden biri olan ve geçtiğimiz aylarda Bursa'da buluşan Akıncılar, ikinci buluşmayı Nevşehir'de gerçekleştirdi.

Akıncılar Nevşehir'de Buluştu

1980 Öncesi Türkiye'nin en önemli gençlik ve siyasi hareketlerinden olan Akıncılar Hareketi Mensupları, sosyal ve kültürel faaliyetlerine yeniden başlamak amacıyla bir araya geldi.

Mevcut ve eski milletvekilleri, belediye başkanları, üst düzey bürokrat ve geçmişte bu hareketin içinde bulunup bedel ödeyen dava insanlarının katıldığı toplantıya ilimizi temsilen Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak ile yönetim kurulu üyeleri; Mehmet Karaaslan, İbrahim Kayaoğlu ve Savaş Karataş katılım sağladı.

 03-04 Eylül tarihlerinde Nevşehir'de bir araya gelen Akıncılar, yeniden teşkilatlanarak bir platform halinde hareket etme kararı aldı.

Akıncılar Nevşehir'de Buluştu

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNİN KARARTILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"
Türkiye'nin çeşitli illerinden yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda yapılan konuşmalarda; Türkiye ve tüm İslâm coğrafyasının küresel güçler ve işbirlikçilerinin kuşatması altında olduğu vurgulanarak, 1980 öncesi Akıncılar misyonu ve mücadele anlayışına dünden daha fazla ihtiyaç olduğu ve Türkiye'nin geçtiği bu zorlu dönemde yeniden alanlara çıkılması ve Türkiye'nin geleceğinin karartılmasına izin verilmeyeceğinin altı çizildi.

CUMHURBAŞKANINDAN TOPLANTIYA ÖZEL MESAJ
Toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesajı Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un yardımcısı İstanbul Milletvekili Hasan Turan, bizzat toplantıya katılarak iletti.

"GİZLİ KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUĞU MİLLİ BİR HAREKET"
Toplantıya katılarak görüşlerini ifade eden Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, ülkemiz ve tüm İslâm coğrafyasının menfaatlerinin korunması, geleceğimizin karartılmaması adına gerektiğinde bedel ödeyerek ortaya konulan milli ve manevi duruşla, küresel güçlere karşı verilen amansız mücadelelerde Akıncıların ciddi ve önemli roller üstlendiğini ifade ederek; “Akıncılar hareketi,  geçmişten bugüne adanmışlık ruhuyla çalışan ve kutlu davamızın zafere ulaşması için her bir neferi ile yeniden büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasındaki gizli kahramanların oluşturduğu milli bir harekettir. Geçmişte, ülkemizin zorlu zamanlarından başarıyla geçmesi için hep birlikte omuz omuza mücadele eden Akıncılar, ülkemiz tarihi bir yol ayrımına geldiği bu günlerde aynı idealleri ve aynı mefkûreyi gerçekleştirmek için her bir ferdi ile el ele vererek, samimi bir şekilde, inançla, imanla ve fedakârlıkla; ülkemiz, aziz milletimiz, gönül coğrafyamız ve tüm mazlumlar için hep beraber çalışacak bir gönül ve aksiyon hareketi olarak hizmetlerine devam edecektir.” dedi. 

Akıncılar Nevşehir'de Buluştu