'Annelerimiz En Kutsal Görevi Omuzlarında Taşımaktadırlar'

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Anneler Gününü kutladı. Vali Yırık, 'Hayatımızın en değerli varlıkları, merhametin ve sevginin tükenmez kaynağı olan annelerimiz başımızın tacıdır' dedi.

'Annelerimiz En Kutsal Görevi Omuzlarında Taşımaktadırlar'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Anneler Gününü dolasıyla mesaj yayımladı.

Vali Erkaya Yırık mesajında, “Karşılıksız sevginin, merhametin ve fedakârlığın simgesi olan annelerimiz, dünya üzerindeki en zor ve en kutsal görevi omuzlarında taşırlar. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs geren annelerimiz, Türk Milletinin en zor zamanlarında, nice kahramanlık destanlarında önemli roller üstlenmiş ve yetiştirdikleri kahraman evlatlarla adını tarihe yazdırmışlardır. Nitekim Peygamber Efendimiz de (s.a.v.) “Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözüyle cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış ve kadının toplum içerindeki konumunu yüceltmiştir” dedi.

YIRIK: TÜM KIYMETLİ ANNELERİMİZİN BU ÖZEL GÜNÜNÜ EN SAMİMİ DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM
Vali Yırık, “Hayatımızın en değerli varlıkları, merhametin ve sevginin tükenmez kaynağı olan annelerimiz başımızın tacıdır. Bu duygu ve düşüncelerle haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm kıymetli annelerimizin bu özel gününü en samimi dileklerimle kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” diye ifade etti.